| Ella_9299 a întrebat:

Hi! Am de citit pentru vacanta Ciulinii Baraganului de Panai Istrati sau Ciresarii de Costantin Chirita? Ce parere aveti despre aceste lecturi? Care este mai interesanta? Iar din Ciresarii care volum este mai frumos? am nevoie de un raspun rapid happy Dau funda

1 răspuns:
| LoveeYouuSweety a răspuns:

Buna! Eu unul nu am citit Ciulinii Baraganului, dar Ciresarii am citi 4 volume din 5 si chiar mi-a placut... Daca vrei citeste Ciresarii - Castelul fetei in alb (Volumul II parca ).