| FunkySmile a întrebat:

Hi. Vreau sa imi fac blog si am incercat pe blogspot, dar cand am incercat sa mi-l fac automat mi s-a facut si un cont google. Nestiind despre ce e vorba am sters contul tongue. Voi care aveti blog pe blogspot ( blogger ) tongue cum sta treaba cu contul google, la ce mai ajuta el in afara sa imi pot crea un blog. Costa ceva contul google? Si daca da cam cat si unde platesc?tongue
Cele mai multe imformatii primeste fundissa love struck.
Merci tongue

Răspuns Câştigător
| roby096 a răspuns:

Deci, automat odata cu contul blogger s-a creat si un cont google, deoarece platforma blogger este dezvoltata de google. Contul nu costa nimic dar nu iti aduce mari avantaje. Daca vrei sa incarci ma usor poze pe blog, poti folosi picasa, iar pozele le poti lua foarte usor chiar daca le-ai sters din hardisk. Poti face mai usor cont pe adsense (aceasta aplicatie iti pune o reclama pe blog {daca vrei}, si prmest bani pentru fiecare click). Mari avantaje nu ai dar sunt cateva. Odata ce ai cont google ai si cont youtube, te loghezi cu acelasi mail si aprola care ai pus-o la contul google. Sfatul meu e sa iti faci blog pe platforma blogger, spre deosebire de wordpress, ai spatiu de upload nelimitat, e mai usor de inteles si ai o varietate mai mare de sabloane si template-uri.
http://game-ro.blogspot.com (asta e blogul meu, nu prea am mai intrat de mult si nici nu prea m-am ocupat).

Funda?