| copilmirific234 a întrebat:

Ieri am fost cu 2 prieteni pe afara si am gasit o casa la vanzare. Noi am intrat in ea si am inceput sa spargem geamurile si usile. Niste vecini ne-au vazut si le-au spus la parintii la copii aceia. Azi o sa afle si parintii mei si nu stiu ce sa fac. Ajutor. Mi-e cam frica.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Foarte bine au si facut ca ti-au zis. N-am vazut asa ceva. Frate, sunteti animale? Intrati in cladiri asa brusc si incepeti sa spargeti ce vedeti? Poate va mai educa cu niste frica, imi pare rau de parintii tai de toata dezamagirea cand o sa auda ce copil au crescut.

| darrio2007 a răspuns:

Un animal nu ar face asa ceva. Voi sunteti tot la stadiul de primate. Pacat de tineretea voastra. Prostia e mare. Asumati-va raspunderea pentru ce ati facut.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa muncesti, o sa platesti pagubele, speram sa iti iei si o cafteala si poate inveti sa nu mai faci ca.caturi

| Gillian a răspuns:

Suporți consecințele.
Mă surprinde, totuşi, că nici măcar nu îți pare rău. Pe mine m-ar cuprinde remuşcările.

| RappaNow a răspuns:

Îți ceri scuze și le spui tu direct înainte să afle de la altcineva.

| Denisa_Alexandra_2001 a răspuns:

Acum fapta e deja consumată ar trebui să vorbesti cu ei si să le spui tu inainte să afle de la altcineva spune-le că tu n-ai spart mare lucru si mai mult prieteni ăia a tăi. Ori baga-ti picioarele si să nu-i asculti cand te ceartă happy.