| คиค a întrebat:

Ieri mie si mamei mele ni- s-a intamplat ceva straniu, si anume:
Mama scosese hainele din masina de spalat, si le-a pus afara pe sarma sa se usuce.[noi avand terasa inchisa cu geamuri, tata a pus cateva sarme in afara terasei, care dau in afara de tot, adica nu este nimic deasupra lor(stam la 4, intr-un bloc cu 4 etaje). Cam intr-o jumatate de ora, a inceput o ploaie care a durat timp de o ora timp in care s-au format o multime de lacuri, datorita presiunii fluviala vecinilor nostri s-a spart, toate apa le-a intrat in casa... deci sper ca ati inteles cat de intensa a fost ploaia.
Asa dupa ce s-a terminat ploaia, mama a iesi pe terasa, si ce credeti ca a observat...: toate lucrurile erau uscate, uscate, nici macar umede nu erau.
Cum a fost posibil?
Cea mai logica si plauzibila explicatie primeste fundita.

P. S. Picaturile de ploaie curgeau spre fereastra, deci si spre rufe.

Răspuns Câştigător
| Chowder a răspuns:

Pai avand in vedere ca era si vant si hainele au stat in vant s`au uscat thinking

4 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Ai zis ca aveati ferestrele inchise: [noi avand terasa inchisa cu geamuri,] deci, asa se explica.

| คиค explică:

Deci eu cu ochii mei am vazut cum le ploua, iar apoi erau uscate.

| Unique a răspuns:

Vaiiiiiii
chiar miraculos
Cred ca a batut vantul ploii in alta directie sau haineel erau deja uscate, cred ca?
fundita?
pls/

| Aicilef a răspuns:

A fost o minune de la Dumnezeu daca spui adevarul. daca nu inseamna ca.