| Kidaaaaaaa a întrebat:

Îmi dati va rog citate despre viata si dragoste, si inca ceva., era sa uit descrieri la facebook, cele mai frumoase si serioase raspunsuri primesc funda

Răspuns Câştigător
| Amevamp a răspuns:

Buna.Uite cateva citate happy:

Te iubesc fără să știu cum sau când sau de unde. Te iubesc pur și simplu, fără complexități sau mândrie; te iubesc pentru că nu știu altă cale… – Pablo Neruda

Suferința apare atunci cand așteptăm ca ceilalți să ne iubească în felul dorit de noi. – Paulo Coelho

Nu există durere mai nimicitoare pentru sufletul unei femei decât aceea de a se fi dăruit întreagă, trup și suflet unui bărbat nedemn de iubirea ei. – Stefan Zweig

Nu te iubesc pentru ceea ce ești, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. – Gabriel Garcia Marquez

Acela care nu se iubește pe sine însuși nu stăpânește nimic pe lumea asta. – Giovanni Boccaccio, citate celebre despre iubire si dragoste

Iubirea este hrana sufletului. La fel cum alimentele hrănesc trupul fizic, iubirea hrănește sufletul. Dacă trupul nu primește alimentele de care are nevoie, el devine slab. La fel se petrec lucrurile și cu sufletul. Dacă nu beneficiază de iubirea de care are nevoie, devine slab, se va îmbolnăvi. – Osho

Când iubirea vă face semn, urmați-i îndemnul, chiar dacă drumurile-i sunt grele și prăpăstioase, și când aripile-i vă cuprind, supuneți-vă ei, chiar dacă sabia-i ascunsă-n penaju-i v-ar putea răni, iar când vă vorbește dați-i crezare, chiar dacă vocea-i ar putea să vă sfărme visurile, asemenea vântului din miazănoapte care vă pustiește grădinile. – Khalil Gibran

Dar ce poate însemna o iubire? Cât poate ea dura? Nimic nu durează în lumea asta; totul trece, totul se preface, totul moare ca să se nască din nou, altfel, în altă parte, cu alți oameni. – Mircea Eliade

Cine e înțelept, este înțelept doar pentru că iubește și cine e nebun e nebun deoarece crede că poate întelege iubirea. – Paulo Coelho

Dragostea îi arată omului cum ar trebui el să fie. Cand iubești, descoperi în tine o nebănuită bogăție de tandrețe și duioșie și nici nu-ți vine să crezi că ești în stare de o astfel de dragoste. – A. P. Cehov

În iubire, totul se schimbă, toate devin însemnate: dintr-un nimic se naște un colos. – Tudor Arghezi

Dragostea este o prietenie care cântă. - Joseph Campbell

Să fii iubit de cineva îți dă putere, iar să iubești pe cineva îți dă curaj. -Lao Tzu

icon-citat-2Îți dai seama că te-ai îndrăgostit dacă nu mai vrei să adormi pentru că realitatea este în sfârșit mai bună decât vizele tale. – Dr. Seuss

Iubirea, bucuria şi pacea nu pot înflori până când nu v-aţi eliberat de sub dominaţia minţii.
Bye happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.In viata dragostea este cel mai bun medicament.2. Dragostea este hrana sufletului.