| alisalisa a întrebat:

Imi puteti da detalii despre cum e la internat (in special cei care stati sau ati stat la internat)? Cam cate suntem in camera? Ce avem in camera? etc.
As vrea sa merg la internat la liceu dar nu stiu la ce sa ma astept.

Răspuns Câştigător
| AdeLina a răspuns:

Depinde. Eu am fost in tabara in vara si m-am cazat la un camin de la un liceu si aveau de toate. Camere de 2 pers, baie in camera, termopane, parchet. Conditi excelente. Dar nu e asa peste tot. Eu zic ca ar trebui sa te interesezi de conditiile internatului la care vrei sa mergi...bft!

10 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Am o cunostinta care e in anul al II-lea la internat la facultate. Sta in camera cu 2 fete si are pat, dulap, calorifer, geam si usa de termopan, si fiecare isi mai poate aduce de la el daca mai are nevoie. Fata respectiva spune ca ii place foarte mult; daca te intelegi cu cei cu care stai in camera si iti faci prieteni, va fi o perioada foarte frumoasa, mult mai bine decat daca stai la gazda(in compania vreunui batran in locul unor elevi de seama ta) sau daca faci naveta(mori de oboseala si n-ai timp de nimic).

| User a răspuns:

Nu stiu, nu am stat niciodata, da banuiesc ca e naspa. mai ales la inceput cand nu cunosti pe nimeni. Eu in locul tau as face navetaoh go on

| User a răspuns:

Ma rog, nu te lua dupa minebig grin poate aberez. eu unu nu as putea sa stau atata timp departe de casa.big grin

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Pai depinde la ce liceu mergi. daca fetele is de treaba si daca tu nu esti retrasa asta nu ar fi o problema.happyDepinde si cum arata internatul.si depinde si daca esti mofturoasa la mancaruri.happy

| alisalisa explică:

In general cine sta la internat spune ca e super... nu stiu ce sa cred.

| alisalisa explică:

Eu cred ca m-as invata

| alex2009 a răspuns:

Conditiile nu sunt extraordinare dar daca ai colegi faini de camera o sa va distrati la maxim o sa fie o perioada de ne uitat daca sunteti de gasca in camera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul an de liceu, doar primul semestru a trebuit să plec la internat, şi sincer a fost groaznic, acum nu vreau să te influenţez să nu te duci, dar mai întâi interesează-te de condiţiile internatului respectiv. Iar dacă nu te înţelegi bine cu colegii de cameră e un adevărat chin să stai acolo. Mai bine vorbeşte cu părinţii şi găsii undeva unde poţi să stai în gazdă, dacă aveţi profituri mai mici, caută încă două fete care să stea cu tine şi să plătiţi în mod egal. Mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de camin, eu am fost la DEVA la liceu sportiv si din afara pare frumos, dar lucrurile nu stau chiar asa...

| baiq a răspuns:

Buna!batting eyelashesdecihee hee j eu ar km trebui s ma duc l un internat pentru a continua cls a nu11a si a 12, dar.thinking nu stiu.am o retinere...straight face
S n anuntsi cum e (cum o sa fie) l internathee hee. bafta!