| bianca a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie niste carti cu povesti impresionante de dragoste?
dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| felix2007 a răspuns:

Patricia Lynn-Norocul incepatorului
Joan Darling-Vis de dragoste
Elaine Raco Chase-Aventura riscanta
Janet Dauley-Mincinoasa
Janet Dailey-Mahon de vara
Judith Smith-Tortura indoielii
Donna Carlisle-Interludiu
Barbara South-Iubire capricioasa
Kelly Diamond-Infruntand tigrul
Carti din colectia El si Ea, colectia Romantic, colectia Roz; au cam 200 pag...Bafta!

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Dama cu camelii de Alexandre Dumas fiul, Erich Sagal - Love Story, Floare Intunecata - John Galsworthy

| Antrax a răspuns:

Romeo si Julieta e faina

| Marii a răspuns:

Elevul dima dintr'a saptea sau love story. happy

| Ros3Blu3 a răspuns:

O scrisoare de dragoste. e de fapt roman dar e foartee frumos crede-ma:X parca de la jurnalu o da nu mai stiu de cine e scris dar te duci la librarie cred si spui de o scrisoare de dragostebig grintongue sper sa iti placa:* pupici:*

| Lady.Love a răspuns:

Da, Elevul Dima dintr-a saptea e frumoasa si poti incerca tot de acelasi autor (Mihail Drumes) Invitatie la vals. E interesanta si nici nu e foarte lunga. Merita citita.

| georgi1897 a răspuns:

Pai incearca cartile scrise de Sandra Brown, Dominique Noguez-dragoste neagra, Crane Caprice-Sunt aiurita si se ia!,

| Ruxiire a răspuns:

Piatra de incercare...

| zuzulici a răspuns:

Al treilea cerc, scrisa de Amanda Quick; seria Twilight, Fiica tacerii o carte impresionanta dar de un alt gen de dragoste, Panza de paianjen scrisa de Cella Serghi, Tess of the D'Urbervilles o carte superba.

| anutzasweet a răspuns:

Ai putea incerca seria twilight.este cu mult mai frumoasa decat filmele.ai mai putea citi romeo si julieta sau maytrei. ultima concubina.si nu mai stiu.sadnu imi mai vin in minte acum.promit sa-ti mai zic cand imi amintesc.big grin

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sandra Brown - Texas Sages
Eu ador povestea love struck chiar daca toata lumea era impotriva celor doi indragostiti ei au continuat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde pentru copi, alba ca zapada, frumoasa si bestia, etc. iar daca esti mai mare romeo si julieta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine eu iti sugerez un super roman plin de aventura si dragoste care si eu l-am citit:"martorul".

il primisem intr-o duminica dimineata dar nu i-am dat drumul din mana ziua aceea pana l-am terminat.se facuse 12 si noapte si era gata.meritahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare femeie este un roman-ALEXANDRE JARDIN.Geniala! si e scrisa de un barbat.Chiar impresionant!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Joan Darling -Logodnica lui Derek