| FlyingSparkle a întrebat:

Imi puteti spune daca se poate publica manga in Romania si daca da, cum?
multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Andra_4836 a răspuns:

Buna! Exista manga in Romania, si eu mi-am cumparat cateva, de la Diverta, sau de la Carturesti (Bucuresti, Bulevardul Mihalache). In alte orase nu stiu sa iti spun de unde exact, dar intreaba pe la cele mai mari librarii (de exemplu Diverta), sau depozite de carte deschise si persoanelor fizice.
Manga-urile care se gasesc sunt majoritatea in engleza. A fost tradusa una si in romana ("Printesa Ai") dar sunt foarte multe greseli de exprimare si gramaticale in ea, si isi pierde mult din potential, iti recomand sa iti cumperi in engleza. Am gasit mai multe serii : "Tsubasa Reservoir Chronicle", "Kage Tora", "Air"... Mai erau si altele, dar nu mai stiu tongue Sper ca asta e ceea ce vroiai. happy