| Ioanamaria2009 a întrebat:

Imi puteți spune despre ce as putea scrie o poezie? Scriu doar despre dragoste și Tristețe. As vrea sa scriu și altceva, dar nu am idei de subiecte.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În vremuri mai apuse, era o modă. Oamenii bogați plăteau pe un cineva cu arta versificație să le descrie viața în versuri.
O poezie poți scrie despre absolut orice.
Scrie o poezii despre asta, despre lipsa ta de idei.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poezia o scrii despre ceva de al tău, o experiență sau cum vezi tu un anumit lucru. Ar fi forțat să scrii despre ceva ce nu simți, adică subiecte date random de altcineva

Răspuns utilizator avertizat
| CleanHeart a răspuns:

Uite, eu cand eram mai micuta scriam poezii comice happy poti incerca si tu.