| KeporLove a întrebat:

Salutare. Am nevoie de cateva sugestii, idei daca ma puteti ajuta va rog. Sunt un baiat care imi place sa fiu romanic "mai complicat, sa nu fie totu asa usor ".

Iubesc o fata, si ea ma iubeste pe mine nu suntem impreuna deocamdata deoarece nu ne-am vazut si nu vreau sa o intreb daca vrea sa fie cu mine printr-un mesaj sau chesti de genu. O sa ma intalnesc cu ea si vreau sa ii spun atunci, insa problema e ca nu vreau sa fie un simpu "stai cu mine? " sau ceva de genu... as vrea sa ii spun o poezie, o declaratie de dragoste. As dori cateva pareri credeti ca o sa fie inpresionata? Ce poezie i-as putea spune (nu foarte lunga)? Imi puteti da un exemplu cum as putea sa o intreb?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca tu stii foarte sigur ca ea te iubeste, atunci ti-ai atins telul principal. Acum este timpul sa-i vorbesti, preferabil in versuri, dar sa fie compuse de tine si recitate in direct, nu prin mesaj.

| KeporLove explică (pentru neutrino):

Ea mi-a zis ca ma iubeste. O sa incerc sa fac cateva strofe in care sa ii descriu ce simt pentru ea. Daca nu o sa reusesc sa fac "poezia" as putea sa ii zic pur si simplu?

| neutrino a răspuns (pentru KeporLove):

Ea deja te iubeste, si-a facut despre tine o imagine extraordinara, iar tu trebuie sa fii la inaltimea asteptarilor ei, nu poti fi "unul simplu".

| KeporLove explică (pentru neutrino):

Prin 'pur si simplu" ma refeream sa ii explic tot ce simt pentru ea, sa ii explic cat e de speciala pentru mine...

| neutrino a răspuns (pentru KeporLove):

Asta ii poate spune oricine, dar tu esti special pentru ea!

| SkyPilot a răspuns:

Asteapta sa va cunoasteti asa cum sunteti in realitate. Acum fiecare din voi are o imagine ideala despre celalalt. Numai calitati, poate si acelea neadevarate si nici un defect. Mai citeste si tu cum e cu relatiile astea pe net in care nu v-ati vazut!

| ywar a răspuns:

"Iubesc o fata, si ea ma iubeste pe mine nu suntem impreuna deocamdata deoarece nu ne-am vazut" - Sunt eu tampit sau chiar imi scapa ceva? La voi "te iubesc" a ajuns ca gestul de a schimba chilotii? Voi chiar nu aveti proprietatea termenilor.

| Hakuouki a răspuns:

"Sunt un baiat care imi place sa fiu romanic" Dar un baiat CARUIA ii place limba romana nu esti? Vai vai vai, scriitorii vietii. Tu si puradeii de pe wattpad. Acum sa trecem la subiect, o poezie legata de voi doi clar nu a scris nimeni, deci daca vrei ceva doar pentru voi doi, o compui, dar sincer s-ar putea ca rima sa strice oarecum momentul, pentru ca punctul culminant va fi impartit catre faptul ca ai scris o poezie, catre faptul ca ii spui ce simti, etc, mai bine ii vorbesti sincer si direct si la aniversarea de un an ii faci o poezie mai... elaborata, poate nici nu-i plac poeziile. Succes.