| GabrielleGby a întrebat:

as vrea sa stiu daca imi puteti spune si mie niste statusuri cu rima sau fara rima nu conteaza asta dar sunt in pana de idei si nu pot trai fara status va rog.... de dragoste,prietenie,tristete,fericire, tradare etc....

Răspuns Câştigător
| iulia972 a răspuns:

1.Prietenul adevărat, este acela ce-ti întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna.

2.Cazi,te ridici, tot ce zici. e rabdare.Plangi,te distrugi, vrei sa fugi.si te doare. Dai, tot ce ai, si ce n`ai.totusi pare.Ca nu te descurci sa le pui lumea la picioare. winking

3.Adevarata prietenie este ca sanatatea. Valoarea ei este rar apreciata pana cand nu ai pierdut-o...

4.Am aflat ca nu poti avea incredere in nimeni, am aflat ca la cel care te astepti mai putin te poate trada, am aflat ca nimanui nu-i pasa daca sunt fericita sau trista, am aflat ca in lume exista mai multa ura decat prietenie...

5.Cortina uitarii a cazut peste minunatul decor al prieteniei sincere, si scenariul a luat sfarsit.

6. In fiecare prietenie exista o drama... si chiar printre florile cele mai blande te lovesti de o lacrima cruda si rece...
7."Inchid usa, sting lumina, trag oblonul si incui magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!"
8."Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."
9."Cei care ma critica si ma invidiaza. vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"
10."Vei cauta privirea mea, in fiecare "ea" din viata ta!"
"11.Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti, pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."
12."Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"
"13. Exista doua tipuri de oameni in lumea asta:eu si restul!"
14."Un cerc de prieteni nu se face cu compasul!"
15."Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!"
16."Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape."
17."Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci."
18."Fericirea e ceva ce nu se atinge...
19.Nu te gandi nici un moment ca imi sta gandu` la despartire, Nu te gandi ca mi-ar trece prin cap sa te insel vreodata, Te iubesc prea mult, nu as putea, esti singura fata
20.Sunt fericit ca ma iubesti, e`un sentiment reciproc, Ma`ntreb de multe ori ce mi-ai facut de m-am indragostit pe loc

21.Va trece timpul, ai sa uiti, durerea provocata, Se vor vindeca si ranile lasate de`acea iubire`ndepartata, si-atunci. vom fi doar noi doi, nimic nu va conta, Nici ce am fost nici ce`am facut, nimic, doar dragostea

22.Parca secundele sunt ore. cand nu esti langa mine, Orele sunt zile, zilele sunt saptamani, Timpul nu`si mai are rostul,

23Se lasă din nou tăcerea în lumea mea… această linişte parcă mă asurzeşte, iar tot ce mă mai ţine în viaţă e speranţa că într-o zi îmi vei şopti că mă iubeşti… aş putea trăi asa o veşnicie…!

24. Dacă vei sta pe gânduri şi te vei întreba, de ce trăieşti un tainic glas îţi va răspunde: să lupţi, să speri şi să iubeşti

25.Se spune că vremea e frumoasă atunci când în suflet e soare. Se spune că ploaia e mai rece când în suflet te doare. Se spune că vântul nu bate atunci când iubesti?! Dar când frunzele se mişcă, să ştii doar că TE IUBESC!

26. Iubirea e o tiranie dulce, căci cel ce iubeşte-iubeşte de bunăvoie!

27.Trec prin faţa casei tale şi aş dori să îmi ieşi în cale să mă aştepţi ce mult aş vrea cum mă aşteptai cândva, trec mereu pe strada ta poate poate te-oi vedea mă opresc şi oftez un pic şi apoi plec dezamăgit…TE IUBESC

28.S-a mai dus o zi din calendar, eu tot mai ţin la tine, viaţa mea se învârte ca un zar de când nu mai eşti cu mine, nici nu ştiu ce drum să mai aleg, amintirile vreau să le şterg şi aştept un semn de ce nu vii când eu te chem…

29. Dacă aş fi o pisicuţă aş iubi un motănel dar aşa sunt o fetiţă şi iubesc un baieţel…

30. Eşti frumos, drăguţ, chipeş… dulce ca mierea dar mă deranjează faptul că nu pot fi lângă tine…

31. Tăcerea ta mă înfioară…o vorbă dulce de mi-ai spune aş aşeza-o la inimioară…sufletul să îmi răsune…

32.Aş vrea să pot… să-ţi spun ce simt… dar n-am curaj… că mă respingi…

33.Cel mai trist lucru în lume, este acela, că uneori sufletul ţi-l ia tocmai acela care nu are nevoie de el…

33Mi-a fost dat să iubesc de două ori în viaţă: prima oară te-am iubit pe tine, dar a fost o greşeală şi a doua oară este că încă îmi iubesc greşeala…

34. Iubirea…… ce rost are să iubeşti dacă niciodata nu ai parte de ea?!
35.În clipa când fericirea este de față le avem pe toate, iar când se îndepărtează facem totul pentru a o avea lângă noi.
36. Trăiesc din fantezii, visez la nebunii. E o poveste pe care o sti…
37.Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.
38.Iti dau tie calitatile ca sa elimini defectele. Oricum vietii nu`i poti opri efectele.Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele in locu tau.Fa’ti regulile tale si joaca jocul tau!
39.E semn ca cei ca mine au dat strigarea.Ca pentru cei ca noi soarele rasare seara :X
40.Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu.
sper sa iti placa!:*

2 răspunsuri:
| iulia972 a răspuns:

Mersi pentru fundita happy

| Woodenpints91 a răspuns:

Nu poţi trăi fără status? Să mori tu...