| laramaria a întrebat:

Imi puteti spune, va rog, ce programe sunt compatibile cu windows vista? (astea mai uzuale). Multumesc anticipat:*

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| astertix09 a răspuns:

Daca nu sunt compatibile poti intra in proprietati si sa setezi compatibility mode cu o versiune anterioara windows vista, asa cum se face aici
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
dai click dreapta pe iconita programului si mai departe faci ca in filmulet

| BiiBiis a răspuns:

Pai la Windows Vista x86 (ala am eu) merg programele la fel ca la XP adica cam toate, dar la Vista x64 nu stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate. Să nu uităm că au trecut totuși 3 ani, și majoritatea producătorilor de software au scos versiuni noi ale programelor compatibile și cu Vista.
Eu nu am nicio problemă de incompatibilitate pe Vista (nici cu jocuri mai vechi, pe vremea când nu se știa de Vista).