| anonim_4396 a întrebat:

Imi spuneti si mie niste citate sau versuri frumoase?! happy Preferatele voastre!

11 răspunsuri:
| daii a răspuns:

1.Atunci cand simti ca ai pierdut, nimeni in jurul tau nu te mai vrea, atunci vezi cu adevarat, xine a fost sau nu de partea ta.
2.Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, iar daca am pierdut inseamna ca nu mi-a trebuit.
3.Chiar daca nu imi convine ceva, arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic.
4.Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!

| Betty18 a răspuns:

Pierzandu-ma in privirea ta, ceva s`a intamplat
Miraculos, inima mea a inceput sa se umple de culoare
In timp ce luna mi le ascundea
O lumina falfaie peste pielea ta
Cu un gol in suflet am vazut amandoi rasaritul
Nu era necesar nici un cuvant

Refren:
Nu pleca din viata mea, lasa-ma sa mai raman
In urma cu un moment m`am indragostit
Nu pleca inca, nu ma pot decide
Dar in urma cu un moment m`am indragostit

Inima mi s`a luminat un moment

Cu un sarut ai reinventat totul in mine
Si nu mai suntem cei dinainte ca atunci Cand rasarea soarele
Nu era necesar nici un cuvant

niste versuri dintr-o melodie

| Betty18 a răspuns:

Atatea probleme si impasuri
Atatea melodii ce nu au vazut lumina zilei
Atatea dimineti in care nu am vrut sa ma trezesc
Mii de rani ce au ramas nevindecate

Trebuie doar sa traiesti
Trebuie doar sa simti
Si sa canti aceasta melodie
Si sa dansezi fara teama
Sa nu te lasi invins pentru ca azi nu a fost o zi buna
Pentru ca ploaia uda piele dar niciodata inima
Trebuie sa mergi mai departe chiar daca cerul este gri
Uite trebuie sa privesti…soarele

Incerc sa ma ascult dar un imi pot distinge vocea
Incerc sa ma desenez dar nu stiu cine sunt
Ceea ce situ e ca mai am mult pana sa inteleg
Pentru ca aceasta dorina traieste deja in mine

Trebuie doar sa traiesti
Trebuie doar sa simti
Si sa canti aceasta melodie
Si sa dansezi fara teama
Sa nu te lasi invins pentru ca azi nu a fost o zi buna
Pentru ca ploaia uda piele dar niciodata inima
Trebuie sa mergi mai departe chiar daca cerul este gri
Uite trebuie sa privestï…soarele:X:X:X

| DonGiovanni a răspuns:

Cand ma duc sa agat femei ma dau cu o tona de spray

| ellene a răspuns:

"De la sublim la ridicol nu e decat un singur pas" Vasile Alecsandri

| MissCamelia a răspuns:

Ceva in genul "blestemat fie cel ce-mi taie aripile, nu ca sa zboare el cu ele, ci ca sa nu pot eu zbura"

| Andraa_3088 a răspuns:

"Toate marile adevaruri sunt percepute la inceput ca blasfemii. Este greu de crezut ca un om spune adevarul cand stii ca tu ai minti daca ai fi in locul lui. "

"Si marea e agitata. Dar ea are un tarm, un sfarsit. Dorul meu nu are niciun tarm, niciun sfarsit. Are numai iluzii si deziluzii. "

Aa. si unul din perceptele celebre ale lui Confucius : "Condu prin puterea exemplului moral ".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ma bucur pentru ca suntem prieteni sau sa fiu trista pentru ca mai mult de atat nu vom fi niciodata?

Danseaza ca si cum nu nimeni nu te-ar vedea, canta ca si cum nimeni nu te-ar asculta, iubeste fara teama ca te-ar putea rani cineva si traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima din viata ta.

| billy69 a răspuns:

Fiecare zi cu tie e un parfum de fericire! love struck

| billy69 a răspuns:

Am mancat un "n" big grin

Deci preferata mea : Fiecare zi cu tine e un parfum de fericire!

| tequilla_7694 a răspuns:

Iubirea mea-i o blanda raza
dintr-un tarziu si trist apus
ce-ndurerata lumineaza
in umbra zilei ce s-a dus