| MarieMarie a întrebat:

In ce consta testul pentru intensiv engleza clasa a9a? Daca aveti link-uri cu modele de subiecte va rog sa ma ajutati.

1 răspuns:
| bilalala a răspuns:

Testul consta intr-o proba orala si una scrisa. la proba scrisa sunt exercitii de gramatica, dar mai ales se pune accent pe vocabular, trebuie sa stii prepozitii, adverbe si expresii. La proba orala ti se da un text la prima vedere cu o anumita tema, 4 intrebari din text si ai cateva minute de gandire. pe urma prezinti raspunsurile si profesorul examinator iti mai pune o intrebare de la el...eu de ex am dat anul asta si mi-a picat sa vorbesc despre stonehenge...suna cam naspa, dar nu a fost greu.winking