| Irina0027 a întrebat:

In legatura cu hainele pe care ti le cumperi ce ai alege : Mall, magazin sau internet? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| CiocolataTha a răspuns:

Pai eu aleg magazinele si mall cateodata.de obicei unele lucruri pe care le gasesc in mall le gasesc si in magazine la un pret mai mikhappy.si mai mult prefer magazinele pentru ca te mai plimbi pe acolo mai pui ochii pe o bluzitza o fustita.le probezi vezi sigur daca iti vine bine sau nu.la mall de obicei imi iau de incaltat pentru ca sunt incaltaminte de firma si dureaza mai mult.in special adidasi.dar hainutzele mi le cumpar de la magazi mi se pare mai costisitor.de la mall imi mai iau hainutze doar cand e reducere.nu mi se pare rezonabil sa dau atatia bani sa imi iau o haina si daca ma duc la un magazin cu bani pe care i'am dat pe hainutza mi-am putea cumpara vre'o 2 sau chiar 3 din magazinhappy... fundita?happy

9 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Mall - mă sperie.
Magazin - mă simt în largul meu.
Internet - pe vorbele internetului nu mă duc nici până la WC.
=> de la magazin.

| AG a răspuns:

Intr-un fel.pe toatelaughing
Unde vad ce imi place. De cele mai multe ori din mall, dar daca vad intr-un magazin ceva ce imi place imi iau. Si daca voi gasi acel obiect doar pe net, imi fac comanda.

| cuteandfunny a răspuns:

Eu imi cumpar si de la mall si de la magazin
Mall deoarece gasesti lucruri pe care de ex nu le prea gasesti in magazine,sunt de mai buna calitate
Magazin deoarece sunt mai accesibile la pret,dar totul e daca iti place acel lucru nu conteaza daca e de la magazin, mall, taraba sau vanzatori ambulanti conteaza sa te simti bine
De pe internet nu prea cumpar pentru ca nu sunt sigura daca se potrivesc marimile sau daca imi place materialul cand este livrat

| iulianpuscasu a răspuns:

De la magazin sau Mall pentru ca acolo le probezi...vezi cum iti sta iar de pe net poate fi defecta sau na nu stiu big grin

| Scuturici a răspuns:

Buna,in magazin as prefera.De multe ori mi s-a intamplat ca o haina de la un magazin oarecare sa ma tina mai mult ca una de la malll.La mall merg pentru. haine de petreceri indiferent de ce fel este sau ca sa a holbez si sa probez. Mai ales cand merg cu Denisawinking rolling on the floor

| Americana a răspuns:

Cu siguranta nu internetul, taxele de transport ma scot din sarite iar nu poti avea incredere in marimi si calitatea produselor.

| Kerinna a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu conteaza locul de unde ti-l cumperi. Multe persoane cumpara din mall. De ce? Pentru ca e o fita sa iti cumperi imbracaminte din malllaughing, dar de multe ori pe internet sau in magazin gasesti lucruri mai dragute. Eu imi cumpar de acolo de unde imi place, nu conteaza ca e mall, internet sau magazin.

| crzcristina a răspuns:

Pe internet poti sa-ti iei teapa in mai multe feluri, sa trimit banii si sa nu primesti nimic, sa primesti produse dar altceva decat ceea ce ai vrut, sa fie hainele pe care ti le doreai dar masuri diferite, mai mari, mai mici decat ceea ce ai aplica, ca sa nu mai zicem de durata in care soseste pachetul cu hainele, nu prea se merita. Mall, magazin pentru multi e cam tot aia, in magazin/mall poti sa vezi produsele, le probezi, preturile sunt acelea de pe haine, pe cand pe internet pe poti trezii cu surprize.

| BluLolipopGirl a răspuns:

Eu as merge la mall sau magazin pentru ca e mult mai sigur. cand cumperi pe net cateodata iti cer sa le scrii pin-ul de la cartea de credit si iti iau tot ce ai pe ea. se intampla acelasi lucru chiar si cu unul din acele carduri speciale de cumparaturi pe net: pe care, ca sa fi sigur ca ai destui bani sa cumperi tot ce iti doresti, bagi mai multi bani decat iti cere la sfarsitul cumparaturilor si te haleste de bani... asta e sfatul meu paaaa!