| 1Dana1 a întrebat:

In masca aceasta se poate pune in loc de capusuni alt ceva adica banane :
Se prepara masca folosind o jumatate de canita de capsuni, o lingurita de miere si o lingurita de smantana sau iaurt.
Mai intai, mierea se incalzeste, astfel incat sa curga. Capsunele, mierea si smantana sau iaurtul se amesteca toate (se poate folosi si mixerul), pana cand se formeaza o pasta. Folosind o pensula sau o spatula intindeti masca pe fata si gat. Evident, veti evita zonele ochilor. Cam dupa 20 minute clatiti cu multa apa rece.

1 răspuns:
| Ramona_Andreea_1997 a răspuns:

De obicei la masca de fata, capsunile se inlocuiesc cu kiwi si in niciun caz cu bananele, insa poti sa folosesti alte produse sau masti nu neaparat pe aceea.