| anonim_4396 a întrebat:

In prima zi de liceu, cei din clasa a 9 a merg cu părinții la festivitate? Nu vreau răspunsuri de genul "De ce sa nu meargă" sau "Cred ca merg", dacă puteți sa răspundeți doar cei care știți sigur.

9 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu am mers dar parintii mei nu au intrat in curtea scolii, au mers cu mine pentru ca era alt oras si era ceva nou pentru mine. Daca e la tine in oras si parintii tai nu tin neaparat sa mearga nu trebuie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Unii merg altii nu.
In principiu merge insotiti cei care schimba scoala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De unde să știm sigur ce face fiecare părinte? Nu există o regulă.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de părinți.
Sunt unii care își însoțesc copii iar alții consideră că nu este cazul să fie și ei acolo în prima zi.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Unii merg, unii nu!
Adică așa știu eu! Scuze de dezinformare dacă e greșit!

| CdeMetal a răspuns:

Merg, dar nu e ceva obligatoriu

| Clytia a răspuns:

Merg. Cel puțin la mine cam toți părinții și-au însoțit copiii.

| Henrypericolpublic a răspuns:

E la alegere. Daca vrei iti poti ruga parintii sa vina nu e nici un fel de problema, dar poti sa vii si fara ei daca asa vrei.

| misswinchester a răspuns:

Cand am intrat la liceu atat eu si cat ceilalti colegi am venit cu unul dintre parintii. Unii au venit chiar cu ambii. Parintii cunosc noul liceu, conducerea si diriginta/dirigintele, iar tu ai pe cineva apropiat langa tine. Si nu te gandi ca o sa-i ti pe ai tai de mana. Noi cand ne-am intalnit am facut doua grupuri : eu si colegii si in celalt parintii. A fost chiar misto