| lucicaca a întrebat:

In prima zi de scoala se duce cu ghiozdanul. argumentati

Răspuns Câştigător
| Elimalicri a răspuns:

Nu, nu ai nevoie de el. Este posibil sa nu iti dea cartile si sa-l iei degeaba. Poti totusi aduce o punga pentru carti in caz de orice. Funda? big grin

8 răspunsuri:
| Georgemy2 a răspuns:

Sincer, eu nu ma duc, in ani trecuti ma duceam si il purtam degeaba, in prima zi nu faci nimic, eu cartile le primesc a doua sau a treia zi... eu te sfatuiesc sa nu-l iei

| Titanos a răspuns:

Ce sa faci cu el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii ca vei primi cartile in prima zi, atunci ia-ti ghiozdanul.
Daca nu, nu are rost sa il cari degeaba.
Mult succes in noul an scolar!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Eu mereu l-am luat. laughing

| ElenaSA a răspuns:

Mi-e greu sa cred ca in prima zi se dau cartile. Dar daca da, mai bine iei o punga, sa nu mai cari si ghiozdanul.

| AtateaConditii a răspuns:

Eu am primit cartile din prima zi si am venit cu o plasa. Dar poti lasa cartile in banca si le iei a doua zi, sigur nu o sa le fure nimenilaughing)...

| Happyjump a răspuns:

Doar dacă vrei, la mine se dau cărțile din prima zi dar poți să iei o pungă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să-l iau. frustrated
La școala mea mereu a fost dimineața festivitatea de deschidere (când s-a dat și orarul -_-) și după-amiaza s-au făcut ore.
Ce ghinion pe mine.
Ce profesori obsedați de fapt, din prima zi ne dau teme.