| yopy a întrebat:

.in ziua de azi fiecare este smecher, mandru de el.isi creeaza o imagine falsa.ca si cum ar purta o masca cand iese din casa..de ex:manelele oare dc unele persoane mint k nu le plac. desi le plac.mie imi plac,unele,care isi au rostul. daca asculti manele inseamna ca esti,, cocalar`` sau,, pitipoanca? de ex cand suferi...asculti o melodie, fie ea manea.sh parq iti trece.dc toti sunt impotriva lor? voi sunteti?:*.RASPUNSUL
Nu genul de muzica ascultat construieste caracterul oamenilor,ci ceea ce vad de cand sunt mici,in familiile lor,in cercul de prieteni etc. Faptul ca oamenii care asculta manele sunt "cocalari" nu e deloc adevarat pentru cei care o fac din cand in cand, la petreceri sau in casa.Cel putin nu mi se pare. Evident ca e de prost gust sa asculti manele la telefon cand stai afara cu prietenii sau cel mai urat, cand mergi pe strada.Nimeni nu te judeca sau cel putin asa ar trebui pentru muzica pe care o asculti in propria ta casa.Gusturile nu se discuta.Cei care nu recunosc ca le plac manelele probabil se tem sa nu para "cocalari",mda,ce sa facem, asa e in tara noastra, asa e cu romanii.Toate ca toate dar ce fel de baieram ar fi ala, fara o manea pe care sa dansezi?laughing pup :* ESTE ADEVART SAU NU.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

"Toate ca toate dar ce fel de baieram ar fi ala, fara o manea pe care sa dansezi?"

Tu chiar crezi ca doar pe manele se poate dansa? Imi e mila de tine happy

| mikey06982 a răspuns:

Pai cum sa-ti zic? eu nu ascult manele, dar ascult rap big grin nu sunt in potriva daca vad ca cineva asculta manelele, fiecare are stilul sau de viata. Ceea ce ai spus tu ca zic unii ca cei ce asculta manele sunt cocalari e drept, dar nimeni nu are dreptul de ai judeca pe altii, nu crezi? Deci eu personal nu am nimic cu astfel de oameni happy

| RoxRoman a răspuns:

Mai sunt de acord cu tine desii eu nu prea ascult manele dar mi se pare si normal daca mergi la o petrecere sa faci fite si cv de genu"Vai de mine hai afara ca ma sufoc" asa ma enerveaza persoanele care fac faze din astea. Eu nu am nimic nici cu cei care asculta manele pe strada atata timp cat nu se leaga de mine si sunt lasata in pace chiar nu am nimic. Totusi sunt unele persoane care asculta manele si se cred mari si tari da nu numai cei care asculta manele sunt asa poti asculta rap rock metal ca oricum sunt persoane care se cred buricu pamantului. Dupa parerea mea e vorbade mentalitatehappy