| 1stgreensoul a întrebat:

Intre Sony, Nikon si Cannon, ce recomandati? Pentru primul DSLR, ma intereseaza ca pozele sa fie clare. Ma gandeam la un Nikon 3100 pentru ca e acceptabil ca pret, dar am vazut ca si Sony a scos noul Nex care este foarte rezonabil pentru ca primesc si un blitz cadou, iar Cannon e destul de apreciat. astept un raspuns. danke!

3 răspunsuri:
| roby096 a răspuns:

Iti recomand cu caldura Nikon d3100, e un aparat foarte bun, daca nu ma insel cu un senzor cmos, filmeaza full hd, spre deosebire de altele care nici nu fac acest lucru si are un raport calitate pret destul de bun.stiu ca nu te intereseaza filmatul, nici pe mine, dar mai e o urgenta cand ai nevoie. Pozele au o calitate foarte buna cu cei 14 mp. Sony nu iti recomand deoarece are o plaja a accesoriilor restransa.Batalia se da de obicei ntre Canon si Nikon.Din partea mea mea Nikon e mai bun.E alegerea ta

| foreverуσυηg a răspuns:

Am si eu Cannon. Pozele ies superbee. Incerca, sigur iti v-a placea.winking

Răspuns utilizator avertizat