| HubypAx a întrebat:

Intrebare intre barbati.M-a distrus rau.
Am diabet tip 1 sunt din Suceava, am 17 ani si am diabet de un an si ceva la inceput avusem o relatie n-am avut absolut nici o treaba cu erectia, acum am o relatie nou si femeia arata mult mai bine si mai voluminoasa la corp.Am probleme cu erectia. Daca ar fi disfunctie erectila e grava situatia? Am auzit ca se poate micsora si pe langa asta daca devin dependent de pastile tip viagra de la varsta asta m-am distrus.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sfat raportat la situatia ta, cauti suplimente care sa te ajute cu problema erectiei, care sa nu aibe continut de zahar ci inlocuitor.
poti cere sfatul unui farmacist in aceasta problema sau de ce nu poti sa mergi la orice "farmacie din plante" si sa ceri un tratament pe termen mai lung cu suplimente care sa fie indicate si pentru diabetici!
daca ai oarece retineri in a discuta cu farmaciste (femei) afla ca sunt farmacii in care sunt si farmacisti barbati, trebuie doar sa dai o tura prin oras!
mai bine trateaza problema decat sa acoperi cauza si sa iei viagra la nevoie!
daca nu te simti confortabil si nu crezi in suplimente si chestii care sa le iei asa dupa ureche si sa le testezi pe tine, poti sa mergi si la un medic urolog sa iti prescrie acesta ceva bun pentru problema ta si care sa tina cont si de diabetul tau!
succes

| Violleta2022 a răspuns:

Tu ai diabet de tip 2 (zaharat) care este facut de 1 an si ceva, probabil pentru ca esti supraponderal.
Se poate reversa complet diabetul zaharat (de tip2) daca incepi sa faci sport zilnic, pierzand grasimea corporala si abdominala, ajungand la o greutate normala.

Diabetul de tip 1 este diabetul mostenit ereditar de la parinti, asadar tu nu ai acest tip 1 odata ce a aparut acum 1 an de zile si nu te-ai nascut cu el.