| dark1angel a întrebat:

Intrebare pentru cei care au dat bac-ul anul trecut: ati putut copia? Daca da, cum?

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

REalizezi cat de prosteasca e intrebarea ta?
LOGIC ca daca au luat bacul nu l-au luat pe copiat, ci datorita cunostintelor lor, iar daca au resuit sa copieze, ei bine, e mai complicat. Gandeste-te ca ei au fost FOARTE ATENT SUPRAVEGHEATI in timpul examenului, deci, ca sa poata copia, au avut relatii, chestii, trestii ( ai vazut cred cate scandaluri s-au isscat anul trecut pe aceasta tema), si, revenind la subiect, daca au reusit sa copieze, nu se vor trezi sa iti spuna tie, pentru ca astfel vor da de gol pe multi altii, si nu ar iesit nimic frumos din asta.
Eu zic ca mai bine pui mana pe carte si lasi prostiile. Iar daca nu vrei sa pui mana pe carte, ei bine, poti visa in continuare la copiat si dupa ce vei fi prins in timpul examenului cu copiute (or smth like that)

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,nu am dat examenul de bacalaureat,asta pentru ca deocamdata nu am ajuns nici la etapa cu simularile, sunt boboc, insa am avut cunostinte care l-au dat, prieteni, si-ti pot spune ca nu s-a putut copia absolut deloc.Tot ceea ce a contat au fost cunostintele fiecaruia, ce a invatat fiecare in cei 4 ani de liceu, unii mai mult, iar altii mai putin.Important este sa repeti cat inca mai ai timp, sa ai incredere in propriile forte si sa nu te intimidezi, e normal sa ai emotii intr-o astfel de situatie, dar trebuie sa le stapanesti daca vrei sa obtii rezultate cat de cat satisfacatoare.Si nu te culca pe ideea cu copiatul, nu o sa ai decat de pierdut, nu doar ca o sa ajungi acolo si mare o sa iti fie surpriza cand o sa vezi ca nu poti sa copiezi si nici macar nu te-ai pregatit suficient, dar daca incerci sa copiezi, risti sa fii prins si sa fii dat afara din examen.Deci,cunostintele sunt baza.Ai vazut si tu doar ce s-a intamplat anul trecut la liceele renumite din capitala si asa mai departe, nici macar relatiile nu-ti mai sunt de folos. Sper ca te-am ajutathappy

| Deliciouscupcake a răspuns:

Eu zic mai bine să te pui pe învăţat acum cât mai poţi până la bac. Nu se ajunge nicăieri cu furatul happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu nu ai vazut ce scandaluri si ce note proaste au fost de cand cu camerele de supraveghere?