| danutzul a întrebat:

La barbati, baieti, baieti-barbati :p... la ce mana se poarta ceasul? Stanga sau dreapta? Am auzit ca e o prostie sa zici ca se poarta la stangalaughing.Voi ce pareri aveti?

5 răspunsuri:
| kindness a răspuns:

Eu sunt fata happy la mine in clasa toti baieti poarta ceasurile la mana stanga!winking

| Giovanna a răspuns:

In general, indiferent de sex, ceasul se poarta la mana stanga. Motivul? Asa e mai ferit de eventuale socuri sau lovituri deoarece cu mana stanga nu iti e indemana sa faci atatea lucruri ca si cu dreapta si pentru ca e mai comod sa te uiti la ceas asa, incearca sa-l pui pe dreapta, sa vezi ce incomod e sa te uiti. Nu stiu sa fie diferit la femei de barbati. Poti sa-l porti si pe dreapta daca tii neaparat dar toti te vor intreba de ce il porti asa laughing am patit si eu. Toti barbatii pe care i-am vazut pana acum aveau ceasul pe mana stanga. (femeile la fel big grin )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca toata lumea poarta ceasul la mana stangalaughing

| Burlac_Marin_1993 a răspuns:

Voi nici o data n-ati observat vreodata ca politicii pe posturi inalte, majoritatea, poarta ceasurile pe mina dreapta...
Eu personal tot port pe dreapta din cauza ca sunt stingaci si ii mai usorbig grin

| Tiby_3165 a răspuns:

Unul dintre motivele imporante pentru care se purta la stanga.era acela ca existau ceasurile care trebuiau intoarse la 12 sau 24 h.depinde de ceas.si daca era la stanga.intorceai cu mana dreapta cheita...dar acum sunt automatice sau cu baterii.deci se poate purta pe orice mana.