| wannabe a întrebat:

La ce ajuta fisierul "cities" din cartela de memorie a unui telefon nokia 6303? pot sa sterg fisierul fara sa se intample ceva grav?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cardul de memorie a fost cumparat o data cu tel, in acel fisier au fost instalate citeva harti cu orasele! daca nu folosesti gps-ul, le poti sterge...

5 răspunsuri:
| fabogov a răspuns:

Cartela de memorie, microSD (TransFlash), își creează automat anumite fișiere atunci când introduci cardul in telefon. Dacă ștergi acel fișier din card, va apărea din nou în momentul în care restartezi telefonul, asta doar daca îi este necesar telefonului. Dacă nu, nu va mai aparea. Așa că, ori că îl stergi ori că nu, telefonul nu va avea de suferit.

| fabogov a răspuns:

Îl poti sterge. Dacă fișierul este necesar telefonului, se va creea automat la prima restartare a telefonului sau atunci când vei scoate și apoi reintroduce cardul de memorie in telefeon.

| Roxana_6190 a răspuns:

DA poti, dar ca sa fii sigur consulta sfatul unui specialist in telefone! Cred ca mai intai trebuie sa salvezi fisierul undeva si dupa il stergi de acolo! Ma rog asa este la Motorola Z6(tel meu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa-ti poti face diverese trasee. daca nu vrei sa te uiti pe harta, poti sterge acel fisier

| ninjaulmetin a răspuns:

Esti online