| Ofatamisterioasa13 a întrebat:

La ce ajuta un blog?happy toate detaliile daca se poate multumesChappy!:*

Răspuns Câştigător
| Tibyarad a răspuns:

Denumirea lui vine de la "weblog", care inseamna "jurnal web". In acest "jurnal web" personal poti scrie orice doresti: ganduri, linkuri, comentarii despre actualitate, sau orice iti trece prin cap la un moment dat, este la libera ta alegere. Mesajele din blog sunt ordonate dupa data, cele vechi putand fi accesate si prin intermediul calendarului pentur navigarea in arhiva. Mesajele cele mai interesante din bloguri pot fi afisate pe prima pagina a sitului.

Avantajul blog-ului este ca nu e necesar sa cunosti programare web, practic inscriindu-te ca utilizator poti sa incepi sa iti publici mesajele imediat. Sunt multe site-uri pe internet in care poti sa iti faci blog : http://lmgtfy.com/? cu=blog