| deea_4985 a întrebat:

La ce materii se dau diferente daca vreau sa ma mut la stiinte sociale de la mate info?

1 răspuns:
| Beccaaa a răspuns:

In primul rand mate-info este un profil la REAL,iar stiinte sociale este la UMAN.
Exista o foarte mare diferenta.
La Stiinte Sociale se fac urmatoarele materii:logica,psihologie, sociologie, istorie, geografie, economie si romana.Din clasa a10a nu se mai face biologie,fizica si chimie,iar mate se face doar o ora pe saptamana. Bacul se da obligatoriu la istorie si romana,iar cel de-al treilea subiect il poti alege tu(logica,sociologie,psihologie,geografie). Dupa ce termini liceul poti urma facultatea de litere,jurnalism,drept, limbi moderne, turism, etc.
Despre mate-info nu stiu prea multe, dar pot spune ca este un profil foarte greu.
Sper ca te-am ajutat.