| dulc3'maria a întrebat:

La ce sa ma gandesc cand sunt la dentist si imi vine sa vomit cu tot ce imi baga in guracrying? Va rog dati'mi un sfat mereu ma fac de ras ca imi vine rausadmersi

4 răspunsuri:
| ionika17 a răspuns:

Ea un medicament de linistire, sau gandeste-te la ceva frumoslove struck.Si eu aveam frica de dentist dar acum mi-a mai trecuT. Daca te tot duci tot mereu te inveti si nu iti va mai fi frica.Succes:*

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Gandeste-te ca vei avea un suras frumos si o respiratie curata...si este indeajuns! Orice lucru bun merita un minimum de sacrificiu!

| AnToOniiia a răspuns:

O sa-ti bage si mana in gwra pentru a vedea daca dintii tai sunt drepti. Apoi, daca trebuie sa iti faca o extractie o sa o faca numai cu un fel de betisor din metal. Daca ai carii, o sa-ti puna o chestie care se invarte si are un ac putin ascutit in varf happy Iar pentru anestezie(doar daca e cazul), iti va da cu un spray pe locul respectiv sau iti va injecta o substanta cu efect mai eficient decat cel al spray-ului(acum depinde si pentru ce e nevoie) in gintie(chiar sub dintele/maseaua cu prb). Nu e deloc scarbos, iti zic din propria experienta pentru ca eu ma duceam 1 data/luna si nu e nici dureros :* Daca totusi apare o senzatie de scarba nejustificata, gandeste`te la ceva frumos day dreamingwinking

| DeDe_DeDe_Andrey_1996 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema...Si chestia e ca nici frica nu imi e!