| Smile_7775 a întrebat:

La ce sa ne asteptam maine la simularea de la istorie clasa a 12-a? Voi ce lectii a-ti invatat mai bine? Eu ma axez mai mult pe sec 20, constitutiile si proiectele politice.dar voi?

1 răspuns:
| andrey96 a răspuns:

Tema aceea cu perioada moderna ii crima si pedeapsa(proiecte boieresti, proiectul pasoptist, cuza, independenta+carol, unirea din 1918)... ceva din asta tot vine macar la primele doua puncte...in rest la eseu ar veni o constitutie(cel putin sper ca ne trece notelelaughing) )