| ElenaV a întrebat:

La ce varsta v-ati facut primul prieten? Si daca puteti sa-mi povestiti putin cum a fost relatia, primul sarut etc. cea mai frum poveste primeste fundita

6 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

La 12hee hee Dar nu a fost ceva ff serios pentru ca ne vedeam foarte rar darsiasa ne iubeam big grin vorbeam pe mess si la telefon dar n-am avut parte de un sarut. sad Zicala asta are dreptate :
Relaţile la distanţă nu merg!

| marian1 a răspuns:

Buna! Pentru mine este cea mai frumoasa poveste de dragoste a fost la 15 ani...totul a inceput dintr`o banalitate coment`uri pe hi5 am primit back` am multzumit pe mess` aveam id`ul lui din schimb de liste iar coment`urile le-am lasat din plictiseala de la acel multumesc s-a ajuns la un schimb de numere de telefon iar dupa aceea vorbit foarte mult ore in sir ne comportam ca si cand am fi fost impreuna dar nici macar nu ne cunosteam live. Dupa aprox. 6 luni de vorbit la telefon si pe mess ne-am intalnit locuim cam la o distanta de 30-35 de km. a fost dragoste la prima vedere ne cunosteam foarte bine ne stiam toate secretele[ placute sau neplacute] si aveam foarte multa incredere reciproca in urmatoarea zi dupa ce ne-am intalnit prima data el a venit la mine in sat ne-am intalnit si dupa ce m-a intrebat ce fac m-a sarutat nu voi uita niciodata de atunci suntem impreuna am facut-o cu el a fost primul si eu am fost prima pentru el ne iubim foarte mult si vedem un viitor impreuna inclusiv casatorie si copii asta este povestea mea cea mai frumoasa pentru mine funda?; x

| B343 a răspuns:

Nik romantic cu primul am fost doar ca el ma placea si era cel mai popular baiat din clasa (nu prea vb noi). intr-o zi a zis ca ii plk de una din cls. ii grasa la kg da arata f slaba si nu stiam cine ii ca mi se parea ca is grasa. au ghicit colegii iar eu i-am trim mesaj prin una din cele mai bune prietene ale mele ca si eu il plk (nu prea era ad)( era cea mai buna prietena a mea nu pot sa cred ca i-am facut asta = ea il iubea, era iub vietii ei pentru ca il plk din cls 1). singurul motiv pentru care am fost cu el era ca mai 9 din 12 fete din clasa mureau dupa el ( nu si eu). totusi am incercat si m-am indragostit de el. ne-am certat inainte de sf scolii ( am stat 2 saptamani sau 3 imp). m-a invitat la ziua lui in vara cu o zi inainte si am facut tot posibilul sa merg (inca il placeam) am mers si ne-am impacat love struck. Din cauza la o fata care imi este,, asa-zisa'' prietena baietii l-au pus sa aleaga dintre ei si mine. m-a ales pe mine love struck simteam ca zbor. Apoi baietii i-au mai dat o ultima sansa si i-a ales pe ei broken heart am simtit ca mi s-au taiat aripile cand eram la 30000000 de km de pamant... tot restul verii am stat in casa si eram supy si crying. apoi a inceput scoala si eu nu l-am mai placut pentru ca el credea ca eu nu il mai plac si ma chinuie si ma tragea de par (m-am tuns scurt si am renuntat la parul meu lung numa pentru ca ma tragea de el si m-am mutat din banca de langa,, asa zisa mea prietena'' si cand am stat de vb cu el (fostul) mi-a zis ca i-a zis maicasa ca numa sin cauza lui,, asa-zisa prietena '' ne-am desp. (eu nu stiam ca ea era la mijloc). De atunci mi-am dat seama sa nu mai am niciodata incredere in fata aia. De atunci am ghinion in dragoste (de obicei e reciproc dar eu si cei de care ma indragostesc sunt/em timizi si aflam ca ne placeam reciproc numai dupa mult timp.) crying aveam 11 rolling on the floor acum am 12 si ceva. Sper doar ca primul nu e si ultimul. le urez succes tuturor in dragoste(numai daca nu se baga intre mine si ub meu)

| Pancake a răspuns:

Buna! laughing
Primul meu prieten a fost la 15 ani. Eram in clasa a 9a la liceu si de abia incepusem si eu sa ma integrez. Asa am ajuns sa cunosc diverse persoane printre care si pe cel la care nu m-as fi gandit niciodata ca avea sa insemne asa de mult pentru mine, nu la inceput cel putin. Stiu ca suna foarte ciudat dar imi venea sa ii dau cu ceva in cap de cate ori il vedeam si asta din cauza unui mic comentariu rautacios la adresa mea. Eram foarte sensibila pe atunci, si acum sunt, dar nu asa de rau. Stateam undeva linistita, venea el, eu plecam. Cam asa am dus-o vreo 2 luni. Ajunsesem la un moment dat sa-mi jur ca o sa-l urasc pentru tot restul vietii mele. Si apoi ceva s-a schimbat. Am inceput sa vorbim mai mult, si am incercat sa trec peste comentariul acela mic. Si vorbeam mereu, ore intregi si radeam din orice si de orice. Ceva incepuse sa se schimbe. Si brusc, am realizat ca poate mie imi place de el. Si m-am panicat. Si incepusem sa ma balbai de fata cu el, si sa fiu foarte, foarte evidenta. Si apoi, am inceput cu niste apropouri foarte penibile - nu aveam nici un pic de experienta cu baietii - si el nu parea prea interesat. Pana intr-o seara cand mi-a spus ca vrea sa vorbeasca ceva cu mine. Undeva in adancul meu imi doream nespus ca acel "ceva" sa insemne o mica intrebare dar m-am prefacut indiferenta si l-am intrebat "Are legatura cu." si am spus o chestie care nu avea nici cea mai mica legatura si stiam clar asta. Dar deh, incercam sa fac pe neinteresata. Plus ca eu cam sufar de sindromul "daca-ti place, injural/ignora-l." Meh. Dupa faza asta au mai trecut vreo cateva zile pana sa-mi spuna pe mess ca trebuia sa vorbim si nu am mai apucat. Eu deja eram super panicata. Si m-a intrebat, si a fost magic. Nu o sa uit niciodata seara aceea. Imi amintesc perfect fiecare detaliu. A fost intr-o joi seara. Primul sarut a fost a doua zi, inaintea orei mele de geografie. A fost scurt si magic. Am zambit toata ziua dupa. Simteam ca merg pe aer. Nu o sa uit niciodata prima mea iubire.

| Mikaelllla a răspuns:

In vacanta dintre clasele a 7a si a 8a. Am fost la o prietena in vizita, si ea mai avea cativa invitati. Dintre acestia, unul simpatic foc, s-a bagat in seama cu mine, am vorbit, adica a vorbitlaughing o ora doua nici nu stiu, despre noul meu telefon( pe care mi-l cumparasem de curand si i-l aratasem). S-a terminat petrecerea, fiecare a plecat la el acasa. Peste vreo doua zile, vine prietena la mine si imi zice: " X vrea sa fie cu tine. Mi-a zis sa-ti cer prietenia din partea lui". La care eu i-am zis:"Nu, nu pot, incep clasa a 8a acum, vin examenele, nu am mai avut prieten pana acum, blablahee hee". Dar el nu s-a lasat, a pus-o pe prietena sa insiste timp de o saptamana, pana i-am zis DA.hee hee Asa ca dimineata i-am dat acordul prietenei iar seara pe la 5 m-am intalnit cu baiatul pe teren, am stat de vorba, fara intermediarilaughing si s-a stabilit: 28 iulie 2005, ora 6 data inceperii unei relatii de...6 ani si aproape o lunahee hee, fara intreruperi. De atunci a inceput o poveste frumoasa, plina de amintiri placute. Chiar daca in primele zile, saptamani, luni, in perioada de cunoasterelaughing. imi zicea ca citeste nu stiu ce carti, am avut sa aflu mai tarziu ca nu ii place sa citeasca delochee hee. Asa am vrut si eu sa il impresionez, zicandu-i ca joc volei in echipa scolii blablalaughing. Si chiar daca nu suport minciunile, acestea au fost dragute, imi place sa mi amintesc de ele. Insa ar fi trebuit sa-mi dau seama de atunci, de cand a vorbit nonstop despre tehnologia telefoanelor mobile ce inrait al tehnologiei va sa devinalaughing. Primul pupic, pe buze, l-am avut la 3 saptamani dupa ce ne-am combinat. Obisnuim sa petrecem in fiecare an ziua noastra, de exemplu anul asta am fost la mare, anul trecut am fost in Brasov.happy. De vara asta am inceput sa mai dormim unul pe la celalalthappy. A.nu am zis ca eu am fost prima iubita pentru el si el primul pentru mine. Dar asta nu ne-a descurajat, cum auzi peste tot, doi lipsiti de experienta, ce sa stie ei. Ne-am descurcat, invatam incontinuu. Cel mai important intr-o relatie e sa discuti deschis, sa te respecti si sa ai incredere in celalalt. Uite ca noi am respectat regulile astea, si.in loc ca telefonul de care iti scriam la inceput sa imi vada toti prietenii de pana acum, iubitul meu mi-a vazut toate telefoanele pe care le-am schimbat in 6 anihee hee. Scuze pentru incoerenta, poate si pentru exprimare, dar cand scrii despre persoana iubita, ai anumite emotii si...as mai scrie, dar tocmai ce a venit iubitu` pe la mine!

| Andu_1918 a răspuns:

Buna! Pentru mine prima relatie a fost la 13 ani cu un baiat pe nume Cata, totul a inceput printr`o banalitate commentari pe hi5 etc, vorbit la telefon pana la 4 5 dimineata, adormeam la telefon, ne iubeam fara sa stim teoretic. Intr`o seara eu ma plimbam cu rolele, el m-a sunat sa ma duc cu rolele in capatul strazi ( unde incepe strada), m`am dus eram cu o prietena, mi-a zis sa ma opresc si nu am vrut. Apoi m-a pus sa ma intorc, eu m-am intors, mi se pare normal il iubeam, m`ai ales ca el era in scl cu mine, si ne vedeam in fiecare pauza. Ne sorbeam din priviri. Si, eu i-am spus si a doua oara ca nu ma opresc, s-a pus in fata, mea m`-a oprit (era sa cad, dar nu am cazut pentru ca a avut grija). M-a luat in brate, vroia sa ma pupe dar eu nu vroiam, dar pana la urma m`a si sarutat, atunci a fost si primul sarut, fata care era cu mine a ramas cu gura cascata, dupa ce am plecat tremuarm toata eram emotionata. Am inceput sa vorbim ca fetele ne-a apucat 23:30 pe canapea la o vecinalaughingApoi am inceput sa prind incredere in el. si... totul a fost frumoshappySper sa-ti placa prima mea "relatie"laughing.Ti pup:* Ai grija cu baietiilaughing>big grin