| mariutza a întrebat:

La liceul Economic profilul turism si comert ce materii se fac si din ce se da bacul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca materii se fac :
-Limba Romana
-Limba Franceza
-limba Engleza
-Fizica
-Chimie
-Istorie
-Geografie
-Matematica
-Biologie
-Religie
-Muzica
-Ed. Plastica
-TIC
-Logica / Psihologie clasa a IX-a / a X-a
-Educatie anteprenoriala
-Ed. Fizica
-Specialitate

Probe de bacalaoreat la :
-Matematica
-Limba Romana
-Limba straina la alegere : Engleza / Franceza / Spaniola...
-Specialitate
... Probele de BAC sau schimbat si se vor schimba din AN in AN...

2 răspunsuri:
| Minnie_8038 a răspuns:

Materii de specialitate comert: Studiul calitatii produselor si serviciilor, Patrimoniu ( Contabilitate ), Organizarea unitatii economice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spuneti-mi si mie va rog ce materii se fac la profilul turism, in liceul economic... cate ore de geografie se fac?