| Unstopable a întrebat:

La mine in scoala este o fata de care imi place mult.as vrea un sfat despre cum sa o abordez .deoarece ea este EMO si nu prea imi dau seama cum sa fac tin o conversatie cu ea. Astept pareri happy

Răspuns Câştigător
| roksyk a răspuns:

Simplu, ca si cu un om "normal" ( de parca ar exista cineva normal laughing ). Si eu sunt "emo", dar nu ma tai cu lame, nu ador intunericul ( doar acum, pe vreme de caniculahee hee ), imi place sa rad, numai ca imi place de asemenea si culoarea negru si ascult muzica " dark " - gothic metal, etc... fiindca in ea ma regasesc.
Deci vorbeste cu ea despre ce nota a luat la testul de la mate, daca a luat 8/9/10 laud-o, fa-o sa se simta bine. Nu e nicio problema daca este 'emo', crede-ma.winking Deci, bafta! Si nu uita: CAT MAI MULT nnnnneeeeeggggrrrruuu! ( cel putin la mine ar functiona tongue )

10 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

Ia-o cu replica clasica: Vii mai tarziu sa stam pe intuneric? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa vorbiti despre lamele gilette. laughing

| delia_6706 a răspuns:

Depinde la ce scoala estihappy
scoala 24 Incearca sa te porti fitoshappy
scoala 21 incearca sa iti schimbi look-ul(emo)deseneaza si tu crani pe banca
scoala 4 fi misterios
scoala 22 fi destepthappy
scoala 1 Enerveaz-o!

Bine am vrut sa rad putin la intrebarea asta poate ti-am ghicit scoalalaughing

zi ti-am ghicit-o?
scoala 2 incearca sa fi cat mai smecher

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

si daca e la scoala de corectie cum trebuie sa se poarte!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu conteaza ca e EmowinkingIncearca sa stai de vorba cu ea.Sa nu cumva sa o iei cu cine stie ce replica pentru ac fetelor nu le plac astfel de baietiiwinking
Vb frumos cu ea.Si dupa ce o sa te cunoasca mai bine, invit-o pe undeva big grin
Mult succes!happy

| speranza24 a răspuns:

Atunci cand iti place o persoana, nu conteaza ce muzica asculta, sau cum se imbraca,,, pentru ca aparentele inseala, de aceea te sfatuiesc sa fi tu insuti, sa spui ceea ce simti, ce gandesti si cum vezi tu lucrurile, niciodata nu trebuie sa porti o maschera doar ca sa fi acceptat si iubit de cei din jur,,,, eu personalmente prefer sa fiu odiata pentru ceea ce sunt, decat sa fiu iubita pentru ceea ce nu sunt.

| Artemiss a răspuns:

Daca e EMO tot om e sa stii. Poti vorbi orice cu ea.Comporta-te normal.

| msgirl a răspuns:

Dai o lama cadou...

| Unstopable explică:

Si revin la intrebarea asta. mi-e frica de cum ar reactiona tovarasii mei deoarece .stiti.aa.Emo, asta are gagik emo. k asa santem noi astia cu hip-hop-ul si nu as putea sa ma cert cu ei pentru o fata pentru ca ne cunoastem de cand eram la grupa mik laughing ...sunt intre ciokan si nikovala... cu mana mea mi-am facut-o laughing

| eu_3271 a răspuns:

Si ce are daca e emo? Vorbeste normal cu ea despre chestii pe care le aveti in comun..gen legate de scoala. asa o sa va cunoasteti mai bine