| BumBomn a întrebat:

Buna TPU.In scoala mea este un baiat de care imi place mult(nu suntem in aceeasi clasa+el este mai mare).Nu stiu cum sa ma bag in seama cu el.Nu prea am curaj deoarece este mai mare deca mine si nu as vrea sa rada de mine sau ceva.El stie ca il plac si ca uneori ca ma uit la el pentru ca i-a spus o fata care il cunoaste.Voi ce sfat imi dati?

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

"El stie" = mingea este in terenul lui. Poate are pe altcineva, poate nu-l interesezi sau poate ii prea timid.

| MiruD a răspuns:

Nu cred ca va rade de tine. Mai ales ca acum stie de la o fata.
Iti esti si mai usor sa vorbesti cu el. In mare parte, stie despre ce e vorba. Si nu-ti ramane decat sa mergi si sa vorbesti cu el.
Curaj!

| Alexandru0007 a răspuns:

Strategia e cam asa:te duci la el, il saluti..si il intrebi ce mai facehappy mai departe va fi simplu

| Lynna a răspuns:

Buna. Fa-ti curaj si vorbeste cu el, asa o sa va cunoasteti mai bine.

| IonescuAdriana78 a răspuns:

Intra in vorba cu el.

| Awesom a răspuns (pentru IonescuAdriana78):

Usor de zis.greu de facut.

| IonescuAdriana78 a răspuns (pentru Awesom):

Dece.

| Awesom a răspuns (pentru IonescuAdriana78):

Timiditatea.

| IonescuAdriana78 a răspuns (pentru Awesom):

Sunt si eu timida si emotiva.

| IonescuAdriana78 a răspuns (pentru Awesom):

Mai esti.

| AlexandraAda a răspuns:

Daca ar fi vrut sa rada de tine, n-ar fi ras deja? Avand in vedere ca stie ca il placi? Intreb-o pe fata aia numarul lui (daca e prietena cu tine) sau intreaba-l tu direct. Si vorbeste cu el prin mesaje, asa e cel mai usor! Dar sa nu crezi ca daca vorbesti cu el prin mesaje s-ar putea ca si el sa te placa! Cred ca uneori e mai bine sa fii prietena cu cineva (el stiind ca tu il placi) decat sa nu mai vorbiti din cauza ca odata ce ai aflat ca nu te place (in caz ca se intampla asta) nu mai vorbesti cu el de rusine. NU te lasa! Tu ramai bprietena cu el, ok? Iti urez mult noroc!

| MagicalDirector a răspuns:

Eu zis ca trebuie sa faci cum iti dicteaza inima. Daca iti place de el fa-ti curaj si zi ce simpti pentru el.