| Ionut121208 a întrebat:

Buna TPU,

Am o fata de care imi place in scl cu mine(nu in aceeasi cls),eu si ea ne cunoastem destul de vag,adica am fost intr-o tabara impreuna,mai vorbeam cu ea dar foarte putin.Ei incepuse sa ii placa de mine,dar eu fiind prost acum un an,nu m-am bagat in seama cu ea, nici nu o salutam ca sa va dati seama cat de bun eram eu cu fetele.
Acum a inceput sa imi placa nebuneste de ea si nu stiu cum sa abordez situatia, deoarece eu acum sunt in vacanta si nu mai am unde sa ma intalnesc involuntar cu ea.As vrea sa ii dau un mesaj dar nu stiu ce sa scriu, era usor daca nu ne cunosteam, dar noi fiind oarecum cunostinte vagi nu stiu cum sa o abordez si ce sa ii scriu.
Un sfat cu ce sa ii scriu?

Răspuns Câştigător
| cehos69 a răspuns:

Ii spui direct, buna imi place de tine vrei sa iesim la un date, simplu si la obiect

| Ionut121208 explică (pentru cehos69):

E greu de facut avand in vedere ca e si sora unui bun prieten de-al meu, dar poate imi fac curaj pana la urma

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce sunt "scl" si "cls"?

| Ionut121208 explică (pentru Violleta2022):

Scoala si clasa

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ionut121208):

Nu doare lenea aia, sa scrii un cuvant intreg?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îi scrii așa: Bună, sunt Cutărescu. Ne cunoaștem din...Ce mai faci? Poți vorbi?