| Teo1110 a întrebat:

La scoala este un baiat nou f dragut in clasa cu mine iar bancile noastre sunt alaturate, de la inceputul anului il plac doar ca el nu ma placea insa acum de curand am aflat de la prietenii lui cei mai buni ca ma place, toate orele se uita la mine,. se uita in ochii mei si am inceput sa rad ca proasta.am pus-o pe prietena mea sa il intrebe, a raspuns cu nu ...am mers la cateva petreceri impreuna si ma gandeam ca poate va trece la fatpe sau ceva, dar el doar ma priveste, imi zambeste. fetelor le spune ca nu ma place iar baietilor spune ca da. Ce sa fac sa fim impreuna?

3 răspunsuri:
| SufletAcadelicit a răspuns:

Păi, ai putea să "te joci" puţin cu el. Să faci tu primul pas. E o idee ca băieţii să facă caterincă, şi să zică că el te place. Dar, e o altă posibilitate ca lui să-i fie ruşine să recunoască fetelor. Care, din câte am înţeles, sunt şi prietenele tale. Nici tu nu cred că ai recunoaşte în faţa prietenilor lui. Dacă zici că se pierde uitându-se la tine, înseamnă că are ceva sentimente. Şi ai grijă, dacă faci tu primul pas, să nu-i dai de înţeles de la început că tu îl placi.

| AnaMariutza a răspuns:

Eu cred ca mai bine il intrebi daca te place si sa iesiti undeva, unde uteti fi singuri si sa vorbiti mai deschis intre voi si sa incerci sa il saruti ca dupa aceea el sigur iti va spune eu iti doresc mult succes cu el...si poate sa va intalnesc si eu odata...

| mxmsksionutz a răspuns:

Il bagi in seama,te interesezi cei place mai mult si discuti cu el despre asta, fii amuzanta in fata lui si fal sa rada, si depinde de el daca esti genul lui