| theend a întrebat:

Am la mine in clasa un baiat foarte dragut pe care il plac si am pus o prietena sa-l intrebe daca si el ma place si a zis ca foate mult si l-a intrebat dc nu ma intreaba daca vreau sa fiu cu el si a zis ca e foarte foarte timid si am observat si eu ca atunci cand e pe langa mine parca se blocheaza si incepe sa tremure uneori.si au aflat si colegi nostri ca ne placem reciproc si baieti vor neaparat sa-l ajute sa fie cu mine dar el nu poate pur si simplu sa-mi spune mai nimic... vreau si eu un sfat va rog frumos cum sa-l fac sa ma intrebe sau sa-si dea seama ca nu are nimic de pierdut daca va sta cu mine
PS:m-a mai intrebat o data la inceputul anului si l-am refuzat pentru ca imi placea de alt coleg care m-am lasat cu ochii in soare si in fine. dar cred ca e constient ca il plac si ca nu il voi mai refuza sub nici-o forma.

3 răspunsuri:
| Daisylutza a răspuns:

Hei HeihappyAcum am eu o intrebare.de ce nu il intrebi tu? Adica arata-i ca il placi si tu.probabil nu te intreaba pentru ca nu e sigur pe sentimentele tale si crede ca il vei refuza din nou.Eu zic sa il intrebi tu sau sa ii dai de inteles ca il placi. Sper ca te-am ajutat:*

| Krissu9500 a răspuns:

Sall! foarte simplu! ia`ti inima in dinti si intreaba`l thu, spune`i in fata: mai! mie imi place de uh vrei sa incepepem o relatie? sau cv de genu daca el este timid inseamna k thu va trebui sa fii mai tupeista, asta daca chiar iti place de elwinking bafta in continuare :*

| madalina3 a răspuns:

De ce nu incerci sa vorbesti cu el mai mult, adica sa vada ca nu are de ce sa-i fie rusine.
apropiete de el si vorbiti despre lucru banale pana se va obisnui si te va cunoarte mai bine...
sau pune o prietena sau pe cineva in care el are f multa incredere sa se intalneasca in parc( undeva, nu conteaza unde) si de fapt sa te duci tu si sa stai cu el de vorba... la inceput va fi incordat, si se va sinti ciudat dar daca incepeti sa vb despre cv interesant va fi prins in discutie si vei vedea ca dupa o jumatate de ora nici nu o sa-i mai fie rusine si va vorbi cu tine normal... fundita?