| Vanessa_4224 a întrebat:

Buna!happy
Vreau sa stiu daca ma place?!
Inca de la inceputul anului imi place de un baiat care e in aceeasi cls cu mine, adevarul e ca nu vb prea des ca el are grupul lui de prieteni eu pe al meu. Dar vb pe mess!
De fiecare data cand intorc capul sa ma uit la el si el se uita la mine, ne uitam fix unul la altul si imi zambeste, pana cand unul din noi intoarce privirea.
Pe mess mai vb, si intr-o zi m-a intrebat de cine imi place iar eu am recunoscut ca de el.si mi-a zis ca si lui ii place de mine, dar nu sunt sigura ca asa e.pentru ca daca ma placea poate imi zicea sa incercam sa fim impreuna sau ceva de genu cum sa aflu daca el chiar ma place? sau poate a zis ca ma place doar din prietenie?sad

Răspuns Câştigător
| MeMyself a răspuns:

Eu zic ca daca nu-i placea de tine nu mai era curios sa te intreb de cine iti placetongue. poate e doar timid si nu are curajul sa-ti zica sa fiti impreunahappy.
Poate in timp iti va zicehappy
Succes!big grin

9 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Cred ca te place

| hotx a răspuns:

Incearca sa iesiti la un suc si o prajitura, poate e prea timid sa faca pasul de unul singur. Nu trebuie sa-ti pui prea multe intrebari de inainte, cel mai simplu e sa-l intrebi daca vrea sa iasa undeva si discutati mai multe. Astfel vei putea afla daca intr-adevar e persoana pe care o crezi si de care te poti indragosti sau avea o relatie. Mult succes, Simona - http://HotX.ro

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Pai... sunt sigura ca n-ai curaj sa-l inviti undeva sau alte chiestii de genu asa ca trecem la planul b. Incearca sa-l bagi mai mult in seama, adica vorbeste cu el despre ce ii place, fate ca n-ai inteles ceva ce el a inteles si pune-l sa-ti explice, roaga-l sa-ti lege bratara, fate ca ti-a cazut ceva langa el ( asigurate ca el a vazut ca ti-a cazut obiectul respectiv ca sa ti-l poata inapoia) iar el ti-l va da inapoi, zambestei cand ii multumesti dar ai grija sa nu pari obsedata ( adica sa nu fii prea insistenta cu chestiile astea) iar cand il surprinzi ca se uita la tine zambestei discret si intoarcete iar la un momendat dupa mai multe gesturi din astea cand sunteti singuri in loc sa-i multumesti saruta-l ( pe OBRAZ bine inteles) DAR FI ATENTA SA NU REPETI GESTURILE ASTEA DE MAI MULTE ORI DE MAXIM 3 ORI ( IAR CEL CU CAZUTUL OBIECTULUI E CARE IL RIDICA CAVALERUL DECAT O DAT) ALTFEL VEI PAREA O CIUDATA NU NUMAI IN OCHII LUI CI IN OCHII TUTUROR COLEGILOR.

| rebela2011 a răspuns:

Poi ai putea daca vrei sa faci tu primul pas si sa-l intrebi daca te place mai mult decat pe o prietena...in mod normal ai dreptate ca ar fi trebuit sa te intrebe dar poate el e o fire mai sensibila sau poate ca a fost parasit si se teme sa nu ii se intample din nou...mai bine ai fi atenta la orice legat de el si sa incerci sa vorbesti si la scoala cu el si sa va apropiati cat mai mult.Noroc

| ilegale a răspuns:

Poate ca e mai timid si asteapta sa faci tu primul paswinking Vorbeste cu el. eu zic ca te place happy

| Vanessa_4224 explică:

Multumesc mult de parerihappy. nici nu stiu cui sa ii dau fundahappy toti m-ati ajutathappy. desii poate vor mai fi raspunsuribig grin.

| RemaxiS a răspuns:

Tu fata el te place dar inca poate ca nu ie pregatit sa inceapa o relatie daca tu esti intreaba-l daca nu vrei nu te supara dal in masa si cauta altul nu-ti pierde speranta din cauza unuia

| tsunade a răspuns:

Vanessa incearca sa vorbiti si fata in fata nu doar pe mess. invita-l undeva in parc, la suc, sau la club doar voi doi apoi sa il intrebi daca el te place cu adevarat sau doar asa cum ai spus tu din prietenie. sau incearca sa va apropiati si mai mult si poate veti ajungeti impreuna daca asta iti doresti
sper sa te ajute raspunsul meu! pls funa sau vot daca te ajuta cu ceva raspunsul meu

| simi21 a răspuns:

Sau poate ca e doar mai timidwinking