| tocxsickid989toxic a întrebat:

La scoala mea se organizeaza un targ de Craciun.
Ce as putea vinde, dar care sa fie in tema cu Craciunul? Si ce pret le-as putea pune obiectelor?

3 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Poate faci briose si le ornezi cu puțina crema alba si fulgi de cocos sa para acoperite cu zapada. Le poți da cu 3-4 lei.

| MerVeilleuX a răspuns:

Poţi face brăţări şi să le vinzi cu 5lei sau dacă vrei haine vechi pe care tu nu le mai foloseşti u 7-8 lei pentru că decât să arunci hainele vechi, mai bine le dai mai ieftin şi îţi faci şi ceva bani de crăciu să-ţi iei altele. happy

| Lupinne a răspuns:

Ai putea sa vinzi obiecte handmade cum ar fi: bratari impletite, bijuterii din fimo, obiecte origami, decoratiuni de brad, fulgi de zapada facuti prin tehnica quilling, toate in tema de craciun. La liceul meu cand se facea targ de craciun veneau elevi si vindeau si prajituri facute de ei. Poti sa mai faci felicitari de craciun. Cat despre preturi, sa nu fie exagerate, eu zic ca maxim maaaaxim 20 de lei pentru ceva la care ai muncit destul de mult. Sper sa te ajute raspunsul meu.