| EduardTPU a întrebat:

Ma framanta un lucru. De cate ori m-am dus la frizer, de la zona perciunilor spre tampla ma radea pe margine cu briciul, ca sa fie o linie uniforma de la tampla pana la capatul perciunilor de pe fata(ma refer la zona marcata cu rosu in imaginea din linkul de mai jos). Totul parea in regula, pana cand de curand nu stiu cum am ajuns sa dau cu aparatul de barbierit si in acea zona(marcata cu rosu de care va vorbeam). Aparatul are o lama in plus speciala pentru perciuni, o foloseam sa le potrivesc lungimea acestora dar si in lareral ca sa ramana "ASCUTITI" ASA cum II PORT", ceea ce ma deranjeaza este faptul ca acum sunt nevoit sa dau cu lama in zona aceea de fiecare data cand ma barbieresc, in lateralul perciunilor n-ar fi chiar asa de deranjant, mai mult in zona tamplei este problema inestetica daca imi las barba de 2-3 zile.Care este solutia la aceasta situatie?

http://imageshack.us/photo/my-images/853/tunsoribarbati2 011parsc.jpg/

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să mergi la frizer.