| AndutzaAndu a întrebat:

Ma intrebam... oare ce inseamna cuvantul senzualitate? Am mai auzit cuvantul asta si nu stiu ce inseamna

4 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Înclinare spre plăcerile trupești asta ar insemna happy

| Raiden a răspuns:

Conform DEX SENZUALITÁTE, senzualități, s. f. 1. Înclinare spre plăcerile trupești. 2. Sensibilitate senzorială. [Pr.: -zu-a-] – Din fr. sensualité.

| asya a răspuns:

Frumusetea, tandretea si femeia intruchipeaza senzualitatea!

| squib a răspuns:

Pe langa ce au zis ceilalti eu as mai adauga si erotism. Spre exemplu gandeste-te la Angelina Jolie care este catalogata drept cea mai frumoasa femeie a lumii.As mai zice ca senzualitate inseamna si incredere in sinehappy