| denysa15 a întrebat:

Mai exista si alte "firme" la care pot deveni reprezentant in afara de avon si oriflame? ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| BeHappyForMe a răspuns:

Metropolitans am primit un mesaj pe hi5 care suna cam asa :
Vrei bani de vacanta?!?
Vrei sa castigi bani? Nimic mai simplu.
Eu m-am inscris la Metropolitans si vand cosmetice pentru ei.
Ei imi vand mai ieftin, eu vand mai scump, la pretul din catalog.
Daca aduci oameni noi, Metropolitans iti da comision din ce vand oamenii adusi de tine.
- procent de 25% - 30% din vanzarile tale
-la prima comanda primesti 2 cataloage si 10 testere de parfumuri
Oferta METROPOLITAN o poti gasi pe www.ctg.ro
Daca doresti sa te inscrii la "codul reprezentantului care v-a recomandat' introdu codul meu: BArAqh0g.
TOTUL E GRATIS.INSCRIEREA NU COSTA NIMIC, NU AI O LIMITA PENTRU COMENZI...GANDESTE-TE!
ID-UL MEU: angeliquecosmetics
ar nu stiu ce sa zic eu nu am fost interesata daca esti interesata ia id si afla mai multe.

11 răspunsuri:
| bianca a răspuns:

Dami add bia_coolgirl94

| anka a răspuns:

Incearca sa vinzi produse BIO. Lumea s-a saturat de chimicale. Iti recomand LIFE CARE. http://terapii-naturiste.eu/oportunitate-de-afacere/
http://www.life-care.com/

| Blondamea a răspuns:

Lady, matropolitan, avon, oriflame atat stiu

| Deennn a răspuns:

Metropolitan.
happy

| ella_7881 a răspuns:

Buna numele meu este mihaela si sunt coordonator la o firma de cosmetice lady's castigi mult iar transportul e gratuit add ella_angel_016

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inscriu reprezentanti avon din toata tara, pentru cei din Bucuresti ofer cadouri surpriza la fiecare comanda de minim 300 lei!
add ciocarlan.andreea93@yahoo.com

fac inscrieri si la firma Lady's. 25% discount la orice comanda mai mare de 133lei. daca dupa prima luna tu si reteaua ta, sau doar tu acumulati/acumulezi 600 lei din comenzi, discountul in luna viitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.ebiju.ro/aid-6196.htlm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna seara! Si buna sper sa fie, dupa ce veti parcurge cele scrise mai jos ! Iar daca cele prezentate nu va vor convinge, va rog sa ma scuzati pentru timpul rapit, alocat citirii acestui e-mail ! Stiu ca d-voastra colaborati cu firma ’’LADY’S’’ si mai stiu ca e posibil sa fi dezvoltat o retea personala in cadrul acestei colaborari, dar ceea ce va propun eu nu inseamna sa renuntati la aceasta, ci doar sa va diversificati optiunile si sa va implicati si in alte proiecte, pentru confortul d-voastra personal. Dati-mi voie, asadar, sa va prezint inca doua oportunitati pe care, dupa ce le veti studia, veti decide daca sa le urmati sau nu.

Concret, este vorba de doua colaborari, cu urmatoarele firme : "Cristinne Cosmetics" si "Giada Rome". Sistemul este acelasi ca si la firma ‘’LADY’S’’, cu doua mici diferente : valoarea minima a comenzii (70 RON la ‘’CRISTINNE COSMETICS’’ si 50 RON la ‘’GIADA ROME’’) si modalitatea de acordare a bonusului (direct in contul bancar, fara retineri de impozite si alte taxe !). Daca va intereseaza, va prezint mai jos cateva informatii despre cum puteti deveni reprezentant si cum va decurge o viitoare (posibila) colaborare cu aceste firme. Asadar…

CE ESTE "CRISTINNE COSMETICS" ?

Compania noastra comercializeaza produse cosmetice naturale, cu extracte din plante, fara conservanti. Devenind reprezentant ’’Cristinne Cosmetics’’, puteti castiga un comision echivalent cu pana la 30 % din vanzarile dumneavoastra. De asemenea, prin recrutarea altor persoane ce doresc sa vanda produsele noastre, primiti bonus pentru fiecare nivel al retelei create de dumneavoastra. Castigati mai mult, cu un program flexibil!

INSCRIEREA IN SISTEMUL NOSTRU ESTE GRATUITA !

Comenzile sunt livrate prin Posta Romana (contra unei taxe de 8 RON) sau prin curier rapid (achitand o taxa de 12 RON) si se platesc la livrare. Daca nu puteti plasa o prima comanda, puteti sa comandati NUMAI un catalog GRATUIT, pe care il veti primi prin posta.

CUM POT SA DEVIN REPREZENTANT "CRISTINNE COSMETICS" ?

Pentru a fi introdus(a) in sistem, puteti sa va creati cont GRATUIT, accesand site-ul www.cristinnecosmetics.ro, dand apoi click pe textul ‘’Inscrie-te Acum’’si completand datele necesare (urmand ca la rubrica ‘’De unde ati aflat de noi?’’ sa completati codul coordonatorului, adica 1715) !

Inscrierile se pot trimite si pe e-mailul contact@cristinnecosmetics.ro si trebuie sa cuprinda urmatoarele informatii: codul coordonatorului (1715), informatii reprezentant nou (nume si prenume, cnp, serie si numar buletin, adresa din buletin si adresa de livrare, daca difera, numar de telefon, adresa de e-mail) si comanda (daca este cazul).

ATENTIE !

Persoanele care nu mentioneaza toate datele de identificare la inscriere, nu vor beneficia de catalog gratuit si nu vor putea sa plaseze comenzi. Daca reprezentantul nu-si mentioneaza adresa completa si catalogul gratuit trimis de catre firma se returneaza, reprezentantului respectiv nu i se mai trimite inca o data catalogul, decat daca plaseaza si o comanda minima de 70 lei !

MI-AM CREAT CONT, CARE SUNT URMATORII PASI ?

Odata ce v-ati creat cont, ca si nou client, aveti 2 optiuni :

1) Comandati catalogul GRATUIT, pe care il veti primi prin posta si care o sa va ajute sa testati piata, respectiv sa gasiti clienti pentru produsele pe care le veti promova cu ajutorul acestuia. Pentru a intra in posesia catalogului gratuit, trimiteti un e-mail cu numele dumneavoastra + adresa de livrare corecta si completa, la contact@cristinnecosmetics.ro.
Livrarea cataloagelor se va onora in ordinea sosirii cererilor din partea dumneavoastra.

2) Comandati direct produse in valoare de cel putin 70 de lei, la pretul din catalog. Doar persoanele care vor plasa o comanda pe perioada acestei campanii, in urma primirii catalogului tiparit, vor beneficia de catalog gratuit in urmatoarea campanie !

PENTRU URMATOARELE COMENZI :

Valoarea minima a unei comenzi trebuie sa fie de 70 RON la pretul de catalog. Castigul dumneavoastra il obtineti din diferenta dintre pretul pe care il platiti cand luati produsele de la noi si pretul din catalog la care vindeti produsele clientilor dumneavoastra. Pentru a ramane inscris in sistem, este necesara plasarea unei comenzi cel putin o data la 3 luni ! Daca aceasta conditie nu este indeplinita, dupa mai mult de 3 luni de inactivitate, prima comanda trebuie sa fie de minim 140 RON.

CUM FAC COMENZI ?

Comanda produselor se poate face on-line, telefonic, prin sms sau prin e–mail.

Daca faceti comanda telefonic, prin sms sau prin e-mail, va rugam sa ne comunicati numele dvs, localitatea, codul produselor si numarul de bucati din fiecare produs. Astfel, vom reduce riscul de erori de procesare a comenzii.

Pentru a face o comanda pe Internet, trebuie sa accesati site-ul www.cristinnecosmetics.ro si sa intrati in contul dumneavoastra, introducand codul dumneavoastra de reprezentant si parola. Dupa ce ati intrat in contul dumneavoastra, apasati butonul "Comanda" si va alegeti produsele adaugand, in dreptul codului produsului, cantitatea dorita !

CE AM DE CASTIGAT DACA ADUC OAMENI IN SISTEM ?

Oferim 2 modalitati de recompense, in functie de structura si vanzarile retelei dumneavoastra.
1) Recrutare : daca inscrieti o persoana in retea, primiti 10% din vanzarile acelei persoane. Aceasta valoare se poate deduce din valoarea comenzilor dumneavoastra sau se livreaza intr-un cont bancar pe care ni-l comunicati.

2) Coordonare : un coordonator raspunde de activitatea a cel putin 3 reprezentanti recomandati de el, fiind responsabil de vanzari de minim 500 RON in fiecare luna, vanzari proprii sau / si ale reprezentantilor sai. Pentru aceasta activitate, el primeste 10% discount suplimentar fata de reprezentanti !

EXEMPLU :

Sa presupunem ca dvs ati recrutat-o pe d-na Popescu si d-na Popescu, la randul ei, a inscris-o pe d-na Ionescu. In acest caz, veti primi 10% bonus din vanzarile d-nei Popescu si 5% bonus din vanzarile d-nei Ionescu.
Primiti bonus de la toate nivelurile retelei dumneavoastra, dupa cum urmeaza:

NIVEL BONUSUL DVS. CA PROCENT DIN VANZARILE NIVELULUI

1 10.0 %
2 5.00 %
3 2.00 %
4 1.00 %
5 1.00 %

CUM INSCRIU ALTI OAMENI IN RETEA ?

1) Puteti crea chiar dumneavoastra contul acelei persoane, pe site. Pentru a inscrie persoana in reteaua dumneavoastra, la crearea contului va trebui sa treceti codul dumneavoastra de reprezentant, in pagina de creare a contului noului reprezentant.
2) Puteti ruga reprezentantul sa-si creeze singur contul. Asigurati-va ca i-ati comunicat codul dumneavoastra de reprezentant, atunci cand isi face contul !

CUM AFLU INFORMATII DESPRE PERSOANELE PE CARE LE-AM RECRUTAT SI VANZARILE ACESTORA ?

Informatii despre reprezentantii dumneavoastra si vanzarile acestora se afla pe site-ul nostru. Informatiile sunt actualizate permanent.

Pentru a vedea aceste date trebuie sa intrati in contul dumneavoastra si sa accesati butonul "Retea". O sa vedeti vanzarile pentru fiecare nivel al retelei si bonusul pentru fiecare nivel. Mai jos veti gasi si structura, cu reprezentantii inscrisi de dumneavoastra si cei pe care reprezentantii dumneavoastra i-au inscris. Acestia apar ca enumerare sub persoana care i-a inscris.

CE ESTE "GIADA ROME" ?

Compania noastra comercializeaza bijuterii si produse cosmetice naturale, cu extracte din plante, fara conservanti. Devenind reprezentant ’’Giada Rome’’, puteti castiga un comision echivalent cu pana la 35 % din vanzarile dumneavoastra. De asemenea, prin recrutarea altor persoane ce doresc sa vanda produsele noastre, primiti bonus pentru fiecare nivel al retelei create de dumneavoastra. Castigati mai mult, cu un program flexibil!

INSCRIEREA IN SISTEMUL NOSTRU ESTE GRATUITA !

Comenzile sunt livrate prin Posta Romana (contra unei taxe de 4 RON) sau prin curier rapid (achitand o taxa de 14 RON) si se platesc la livrare. Daca nu puteti plasa o prima comanda, puteti sa comandati NUMAI un catalog GRATUIT, pe care il veti primi prin posta.

CUM POT SA DEVIN REPREZENTANT "GIADA ROME" ?

Pentru a fi introdus(a) in sistem, puteti sa va creati cont GRATUIT, accesand site-ul www.giada-rome.com, dand apoi click pe butonul ‘’Inscriere’’si completand datele necesare (urmand ca la rubrica ‘’Cod coordonator’’ sa completati 3416) !

Inscrierile se pot trimite si pe e-mailul inscriere@giada-rome.com si trebuie sa cuprinda urmatoarele informatii: codul coordonatorului (3416), informatii reprezentant nou (nume si prenume, adresa din buletin si adresa de livrare, daca difera, numar de telefon, adresa de e-mail).

ATENTIE !

Fiecare reprezentant va primi in momentul inscrierii un catalog GRATUIT ’’Giada Rome’’, expediat prin Posta Romana. Persoanele care nu mentioneaza toate datele de identificare la inscriere, nu vor beneficia de catalog gratuit si nu vor putea sa plaseze comenzi !

MI-AM CREAT CONT, CARE SUNT URMATORII PASI ?

Odata ce v-ati creat cont, ca si nou client, aveti 2 optiuni :

1) Comandati catalogul GRATUIT, pe care il veti primi prin posta si care o sa va ajute sa testati piata, respectiv sa gasiti clienti pentru produsele pe care le veti promova cu ajutorul acestuia. Pentru a intra in posesia catalogului gratuit, trimiteti un e-mail cu numele si prenumele dumneavoastra, codul d-voastra de reprezentant, numarul de telefon, adresa de e-mail + adresa de livrare corecta si completa, la comanda@giada-rome.com.
Livrarea cataloagelor se va onora in ordinea sosirii cererilor din partea dumneavoastra.

2) Comandati direct produse in valoare de cel putin 50 de lei, la pretul din catalog !

PENTRU URMATOARELE COMENZI :

Valoarea minima a unei comenzi trebuie sa fie de 50 RON la pretul de catalog. Castigul dumneavoastra il obtineti din diferenta dintre pretul pe care il platiti cand luati produsele de la noi si pretul din catalog la care vindeti produsele clientilor dumneavoastra. Pentru a ramane inscris in sistem, este necesara plasarea unei comenzi cel putin o data la 3 luni. Daca aceasta conditie nu este indeplinita, dupa 3 luni conturile devin inactive !

CUM FAC COMENZI ?

Comanda produselor se poate face telefonic (la numarul 0736.436.911) sau prin e–mail, la adresa comanda@giada-rome.com.

Daca faceti comanda prin e-mail, va rugam sa ne comunicati numele si prenumele d-voastra, codul d-voastra de reprezentant, adresa din buletin si adresa de livrare, daca difera, numarul de telefon, adresa de e-mail, apoi denumirea si codul produselor, precum si numarul de bucati din fiecare produs. Astfel, vom reduce riscul de erori de procesare a comenzii.

CE AM DE CASTIGAT DACA ADUC OAMENI IN SISTEM ?

Oferim 2 modalitati de recompense, in functie de structura si vanzarile retelei dumneavoastra.
1) Recrutare : daca inscrieti o persoana in retea, primiti 10% din vanzarile acelei persoane. Aceasta valoare se poate deduce din valoarea comenzilor dumneavoastra sau se livreaza intr-un cont bancar pe care ni-l comunicati.

2) Coordonare : un coordonator raspunde de activitatea reprezentantilor recomandati de el, fiind responsabil de vanzari de minim 500 RON in fiecare luna, vanzari proprii sau / si ale reprezentantilor sai. Pentru aceasta activitate, el primeste 10% discount suplimentar fata de reprezentanti !

EXEMPLU :

Sa presupunem ca dvs ati recrutat-o pe d-na Popescu si d-na Popescu, la randul ei, a inscris-o pe d-na Ionescu. In acest caz, veti primi 10% bonus din vanzarile d-nei Popescu si 5% bonus din vanzarile d-nei Ionescu.
Primiti bonus pe doua niveluri ale retelei dumneavoastra, dupa cum urmeaza:

NIVEL BONUSUL DVS. CA PROCENT DIN VANZARILE NIVELULUI

1 10.0 %
2 5.00 %

CUM INSCRIU ALTI OAMENI IN RETEA ?

1) Puteti crea chiar dumneavoastra contul acelei persoane, pe site. Pentru a inscrie persoana in reteaua dumneavoastra, la crearea contului va trebui sa treceti codul dumneavoastra de reprezentant, in pagina de creare a contului noului reprezentant.
2) Puteti ruga reprezentantul sa-si creeze singur contul. Asigurati-va ca i-ati comunicat codul dumneavoastra de reprezentant, atunci cand isi face contul !

CUM AFLU INFORMATII DESPRE PERSOANELE PE CARE LE-AM RECRUTAT SI VANZARILE ACESTORA ?

Informatii despre reprezentantii dumneavoastra si vanzarile acestora se afla pe site-ul nostru. Informatiile sunt actualizate permanent.

Pentru a vedea aceste date, trebuie sa accesati site-ul www.giada-rome.com si sa dati click pe butonul "Contul meu". Apoi va autentificati, folosind codul d-voastra de reprezentant si parola folosita la inscriere, dupa care o sa vedeti vanzarile pentru fiecare nivel al retelei d-voastra si bonusul pentru fiecare nivel. Mai jos veti gasi si structura, cu reprezentantii inscrisi de d-voastra si cei pe care reprezentantii d-voastra i-au inscris. Acestia apar ca enumerare sub persoana care i-a inscris.

Informatii despre reprezentantii dumneavoastra si vanzarile acestora se afla pe site-ul nostru. Informatiile sunt actualizate permanent.

Pentru a vedea aceste date, trebuie sa accesati site-ul www.giada-rome.com si sa dati click pe butonul "Contul meu". Apoi va autentificati, folosind codul d-voastra de reprezentant si parola folosita la inscriere, dupa care o sa vedeti vanzarile pentru fiecare nivel al retelei d-voastra si bonusul pentru fiecare nivel. Mai jos veti gasi si structura, cu reprezentantii inscrisi de d-voastra si cei pe care reprezentantii d-voastra i-au inscris. Acestia apar ca enumerare sub persoana care i-a inscris.

| andreimada a răspuns:

Hei! Baieti pot fi reprezentanti? Eu am 13 ani si imi doresc sa fu reprezentant.

| alice_6048 a răspuns:

Da, mai sunt Lifecare, Herbalife, Forever

| onlykrina19 a răspuns:

Cine vrea sa fie reprezentant giada rome? Inscrierea este GRATUITA, iar catalogul il primesti GRATUIT la inscriere!

Nu esti obligat sa faci comanda in fiecare luna.

Beneficiezi de reduceri intre 20-35% la orice comanda daca esti inscris in baza noastra de date.

Inscrierea dvs. ca reprezentant Giada Rome nu presupune niciun fel de obligatie materiala sau de alta natura; datele furnizate vor fi strict confidentiale si folosite doar in scopul informarii dvs. despre noutatile aparute.

Inscrierea in baza noastra de date reprezinta acordul dvs. de a primi materiale informative/publicitare din partea companiei Giada Rome. Dati add la id: cristina_mariana2011@yahoo.com ::*