| Usgs a întrebat:

Mai incepe scoala in septembrie daca o sa fie tot asa cu covid?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Începe, dar vai de ea, școală!
Covidul a sosit,
Ministra a înebunit,
Ei hai copii la joc,
Cu cărtile pe foc.

Și discursul de inaugurare a noului an școlar, directorul.

Dragi părinți,
Scobiți-vă în dinți,
Dați-ne bani,
Nu fiți golani.
Fondul clasei, etâcă, că învățământul e gratuit, nu de alta.

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Să vedem dacă mai vine un nou val și cum o să procedăm, dar mai mult că sigur se va începe școala din Septembrie, eu așa zic.

| Andreeush a răspuns:

Nu se știe, până în septembrie mai e mult.

| Sofer a răspuns:

În septembrie da. Dar nu se știe niciodată ce se mai întâmplă pana atunci.

| PainTech a răspuns:

De inceput se incepe, asta e destul de clar.

Acum nu se stie daca o sa fie online ca pana acum, in clase ca in mod normal, in schimburi sau mai nou a venit discutia de corturi si containere...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa intrebi in august, ca nu se stie ce se va intampla pana atunci.

| Reghqen a răspuns:

Îți dai seama ca o să înceapă, dar nu ca înainte, cred ca o să fie jumătate de clasă la școală iar cealaltă jumătate acasă conectată la aplicația Meet.
Cel puțin eu așa am auzit, mie mi se pare o modalitate mediocră, fără sens și înutilă!