| lenovi a întrebat:

Maine, 9 februarie, se face scoala?

1 răspuns:
| Pisicutax000x a răspuns:

Şcolile din municipiu îşi reiau de mâine cursurile. Cele din judeţ rămân închise
Şcolile din municipiul Brăila îşi reiau de mâine, 9 februarie, cursurile, anunţă reprezentanţii Inspectoratului Şcolar Judeţean.

Începând de mâine elevii din oraş merg din nou la şcoală. Cei din judeţ mai au parte de câteva zile de vacanţă. Din cauza zăpezii şi a viscolului care au izolat multe localităţi, În judeţ şcolile rămân închise până la sfârşitul acestei săptămâni.
sau
Şcolile din municipiul Brăila îşi reiau de mâine, 9 februarie, cursurile, anunţă reprezentanţii Inspectoratului Şcolar Judeţean.

Începând de mâine elevii din oraş merg din nou la şcoală. Cei din judeţ mai au parte de câteva zile de vacanţă. Din cauza zăpezii şi a viscolului care au izolat multe localităţi, În judeţ şcolile rămân închise până la sfârşitul acestei săptămâni.