| ..pYtBulL.. a întrebat:

Maine dau teza la romana. Bun ...as vrea sa stiu care stie ceva idei interesante pentru a memora mai repede. Uite de exemplu eu de multe ori scriu pe o foaie ce am de invatat si asa memorez

Răspuns Câştigător
| Geo_6214 a răspuns:

Buna!
In locul tau as fi scris pe o foaie ce nu am invatat( sper ca inlelegi la ce ma refer ).
Ca sa inveti rapid trebuie sa fii foarte concentrat la ce citesti( la lectie). Eu daca sunt atent la lectie invat foarte repede si nici nu uit dupa una sau doua saptamani ce am invatat, dar fiecare este cu stilulul si capacitatea lui de a invata.
Spor la invatat si mult succes la teza!

1 răspuns:
| :*DyYa:*LoOl:* a răspuns:

Pai de exemplu la romana depinde ce ai de invatat. daca ai o poezie sau o povestire incearca sa te gandesti ca chiar e adevarat ca acum ti s-ar intampla acel lucru. la gramatica fi exact concentrata acolo.