| Ioan489 a întrebat:

Maine incepe scoala, si vrea sa stiu pentru cei cu liceu... la cat ar trebui sa se prezinte maine dimineata in prima zi? Pentru cei din al doilea an de liceu trebuie sa se prezinte cu parintii, pentru ca in primul an asa e normal, sa cunoasca diriginta etc..., dar in al doilea?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Deschiderea are loc in jurul orei 9, de obicei, dar regula nu e valabila pentru toate liceele si toate orasele. Nu e obligatoriu sa vii insotit de parinti nici la inceputul primului an, si nici la inceputul celorlalti. In general, dirigintele/ diriginta vi se adreseaza in special voua, va tine un mic discurs, va da orarul provizoriu, faceti cunostinta cu colegii si asa mai departe. Dirigintele va cunoaste parintii la sedinta cu parintii, care se organizeaza in prima luna de scoala, de obicei. Poti merge insotit, daca doresti, dar sunt multe persoane care vin singure, fiind in clasa a IX-a.