| DSabb a întrebat:

Maine Sf Maria e pentru morti?

Răspuns Câştigător
| Zoet a răspuns:

Mulţi oameni sărbătoresc mâine... însă, aşa ştiam şi eu, că data de 15 august este pentru morţi doar de asta scrie în calendar Adormirea Maicii Domnului.
Şi pe mine mă cheamă Maria şi sărbătoresc de obicei pe 8 septembrie.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde in ce parte a tarii locuiesti. In Moldova e pentru morti, in restul tarii nu.

| Xtadelo a răspuns:

Ce?
laughing
Se serbeaza ziua celor care poarta numele : Maria, Marian ....etc si nah. se serbeaza si ziua mortilor care poarta numele. happy

| ingerashmyk a răspuns:

Nu draga, nu este pentru morti.

| Marius_Bojani_1993 a răspuns:

Nuuuu rolling on the floor))))) deloc x_x