| David600003300 a întrebat:

Merita sa devii medic in Hawaii? Dand la o parte greutatile prin care trebuie sa treci la facultate, dupa aceea merita sa te muti in Hawaii? Sunt conditii bune acolo? Sunt salarii de SUA intr-o zona subtropicala?
Voi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Condiția ca să te poți muta acolo, prima din ele, este să nu vizezi cai verzi pe pereți.

| David600003300 explică (pentru sadrian46):

La ce te referi? Care e problema de a locui intr-un "rai"?

| sadrian46 a răspuns (pentru David600003300):

E rai dacă ești turist cu bani. Problema este că, fiind departe și neavând decât informații pentru turiști, crezi că acolo e raiul pe pământ.

| Eireann a răspuns:

Sa iti echivalezii studio de medicina de oriunde din Europa in Statele Unite e un proces lung, complicat si costisitor. Daca vrei sa faci facultatea de medicina acolo e in proces si mai lung, si mai complicat si mai costisitor. "Paradisul" supravietuieste din turism si cam atat. Populatia e saraca si sistemul medical american e asa complicat incat nu am cum sa il explic aici. Medicii din Hawaii nu sunt muritori de foame dar o ai te trebuie sa ajungi acolo.

| David600003300 explică:

Hawaii=SUA
SUA=salarii mari
Deci cum e acolo populatia saraca? Poate nu au autostrazi/varietate de magazine/mall-uri, etc. ca pe continent, dar ma gandesc ca in Hawaii se traieste foarte bine, nu?