| simplegirl2 a întrebat:

Merita toti o a doua sansa!? dar daca au pierdut si a doua sansa mai merita o a treia?

Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

O a doua șansă o acorzi,fiindcă iubești omul și crezi că poate se va schimba. Ce-i drept unii o fac,își dau seama de greșeala lor. Alții însă nu. O a treia șansa, categoric, nu. Nici nu aș mai vedea sensul. M-aș minți singura, mi-aș pierde și respectul și m-aș înjosi, când sunt mulți oameni care m-ar iubi din tot sufletul, fără a cere ceva in schimb. Iar în iubire, nu ceri nimic.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O a treia nu.
O a-2 a e discutabil. Depinde de ei cat se vede ca regreta ce au facut si cat incearca sa repare raul provocat.

| RAY a răspuns:

Nu,am facut greseala sa cred in scimbare, omul nu se schimba nimeni

| mihai69 a răspuns:

Unii n-o merită nici măcar pe prima...

| sofisis a răspuns:

In general da, merita. Nu chiar mereu.
Oricum cand iubesti o dai si pe a doua si pe a 100.

| Nemessys a răspuns:

Depinde de situatie, cat de grava este. Uneori nu o merita nici pe a2-a, alteori o merita si pe a3-a. happy.

| siriusblack98 a răspuns:

Te-a inselat iubitu'?laughingMove on ca are balta peste.

| GoldenZenith a răspuns:

Uneori, da. Depinde de de situație.
A treia șansă? Niciodată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Nu merita toti a 2-a sansa.Foarte putine persoane merita iertate, merita sa primeasca din nou increderea ta si o a 2-a sansa.Si din moment ce nu ai de unde sa stii daca persoana se va schimba(pentru ca majoritatea oamenilor nu o fac)mai bine nu o acorzi.A 3-a sansa in niciun caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nineni nu merita o a 2 sansa. Cu atat mai putin a 3.

| GoldandSilver a răspuns:

Mereu a 2-a sansa! A treia? Depinde de situatie. Insa, cand vorbim sa reusim in ceva trebuie sa luptam pentru acel ceva, dandu-ne mai multe sanse!

| Petrovic a răspuns:

Da. Trebuie să îi iertăm pe oameni de 77 de ori că 7 și încă de 77 de ori, adica să îi iertăm pentru orice greșeală.