| MaraMadalina1888 a întrebat:

Mi-am luat ochelari fara dioptrii si sunt pe rotund, dar ma simt ciudat cand ii port pentru ca vad rama de la ei, o sa imi strice ochii? Dupa ce-i port 10 minute ma obisnuiesc dar cand ii dau jos ma simt putin amețită.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu a nevoie de ei, nu are rost.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dioptriile trebuie sa ti le dea medicul oftalmolog după ce te consulta i ti face cîmp vizual si o tensiune oculara i ti va pune el ochelari la care va schimba mereu dioptria pana gaseste diotria potrivita, te va pune sa citesti de pe acel panou litere mici litere mari sa vada la distanță daca vezi cu dioptriile care ti le va pune el.