| TuRneR01 a întrebat:

N-am stiut la ce categorie sa postez sorry
care e ce-l m-ai rapid tren din Romania, RAPIDUL, ACCELERATUL sau INTERCITY?

2 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Intercity,se poate observa şi după preţul lui, unul fiind foarte mare dar ai tot confortul şi ajungi cel mai repede, iar celelalte nu se mai numesc aşa, din câte îmi amintesc Interregio.
O seară plăcută!

| December a răspuns:

Nici unul. E doar o chestie de confort si timp. Nu de viteza! Adica Intercity opreste in mai putine statii ca restul si de aceea ajungi mai repede la destinatie. Totusi daca ne referim strict la viteza e posibil ca Sageata Albastra (care poate fi orice) sa prinda viteza mai mare de 100 km /h numai ca nu are linia potrivita. La noi totul e praf. Singurul loc unde am intels ca prinde 140 km/h e intre Bucuresti si Sinaia unde au refacut liniile.