| Anonimouse25163 a întrebat:

Niste curiozitati despre vloggeri din Romania? De ex Selly IRaphahel Vlad Munteanu si mai multi.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Strică o generaţie" dacă ştii ce zic?

| Kerre a răspuns:

În România, vloggingul este în plină dezvoltare. Sunt vloggeri care preiau formate de emisiuni din străinătate, sunt vloggeri care creează conţinut original, dar cel mai important este că şi-au creat o comunitate de admiratori. Cei mai mulţi fac vlogging din pasiune, dar ei pot câştiga bani din activitatea lor.
În România, startul acestui curent a fost dat de Mikey Hash (Mihai Holhoş) şi a lui Doză de Haş. Ceea ce a pornit dintr-o simplă distracţie între prieteni a ajuns un fenomen, concretizat acum într-un canal cu peste 1.200.000 de abonaţi.